1 Milyon TL Ne Kadar Faiz Getirir?

Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde, gerek ihtiyaçlardan dolayı gerek ise kapitalist sistemin bize dayattığı ihtiyaçlardan dolayı geçim konusunda belli başlı noktalarda tıkanıklık yaşarız. Tabii bunun belli başlı nedenleri vardır, bu nedenlerin başında ise paramızı iyi kullanamama gelir, bunun da tek sorumlusu biz oluruz. Neticesinde hemen herkes kendi yaptığı işler ile bir yerlere gelirler. Bu yerlere gelindiğinde ise ciddi bir şekilde gerek manevi gerek ise maddi birikimleri yapmış olmamız gereklidir. Bu konuda ise tabii ki akla ilk gelen biriken para miktarı ve bu para ile ne yapılabileceğidir. 2021 yılında çok fazla bir seçenek yokken ve piyasa bir hayli durmuşken bizlere faydalı olacak olan sistem ancak banka faiz getirisi olacaktır.

birevim peşinatsız ev

Peki, Biriken Parayı Değerlendirmek Neden Önemli?

Hayatımızda birçok farklı deneyim yaşayabiliriz ve bunların başında; gerek işsiz kalabilme problemi gelir, gerek ise maalesef hayatta bulunan ve başımıza asla gelmesini istemeyeceğimiz bozulan sağlık problemlerimiz olabilir, gerek ise net bir şekilde pozitif olan ve gelecekte kuracağımız ailemizin, evlatlarımızın rahatı için önemli hal alıyor bu faiz getirisi olayı. Böyle birbirinden farklı olan ancak yaşantımızın içinde bulunan durumlar göz alındığında para konusunda yatırım yapmak çok fazla önem taşımaktadır. Bizler neredeyse her şeye sahip olduğumuzda bile, refleks olarak ve ister istemez bize kolaylık sağlayan pasif gelir adı vereceğimiz gelire sahip olmayı hedefleyeceğizdir. Son yıllarda ise pandemi problemi ile beraber bu gelir türü bir hayli önemli hale geldi. Neticesinde insanlarla temas etme çok büyük sıkıntılara yol açabilir.

Bankalar Neden Faiz Vermektedir?

Son yıllara baktığımızda, kim kime bu zamanda karşılıksız iyilik yapar? Diye bir sorarız kendimize, tabii ki neredeyse imkânsız hale gelmiş durumdadır, ancak bankalar öyle bir fırsat tanıyorlar ki adeta bu fırsatı dostumuz veya sevdiklerimizin bize tanıyamıyor, yüksek faiz sisteminde sizin bankaya yatırmış olduğunuz para aslında bankanın anaparasını değerlendirilmesinde yardımcı olmaktadır ve aynı zamanda sizin kazanmanızı sağlamaktadır. Tabii ki işte bu; faiz getirisi sistemi iki taraflı kar ilişkisi için gayet doğal olup sizlerin de iş kurma durumunuzda bile, bu şekilde pasif gelir almanız konusunda yetersiz kalacaktır.

Ortalama Faiz Ne Kadar Olabilir?

Faiz konusunda gün devreye girer ve bizlerin kurulmuş olan bu sistemde en mantıklı seçenek olan (32 Gün ) faizinden faydalanmamız çok iyi olacaktır. Durum böyle olunca yüksek faiz oranlarıyla karşılaşmış oluyoruz ve bir hayli kar etmiş oluyoruz. Örneğin; 1 milyon TL ne kadar faiz getirir?

1 milyon TL (32 gün) faiz hakkında ortalama yüzde 18.50 diyebiliriz ve durumda böyle olunca 1 milyon tl faiz getirisi Net olarak: 5.932.88 Türk Lirası olmaktadır. Her 32 günde bir bu parayı alabilir ve hem geçimimizi kolaylaştırırız hem paramızı büyütmüş oluruz.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen + ten =