2019 TOKİ İzmir Alt Gelir Grubu Projeleri

TOKİ evleri uzun zamandan bu yana alt gelir grubuna dâhil olan vatandaşların da ev sahibi olması için uygulamalarını devam ettirmektedir. Kontenjanları giderek artırılmaya çalışan proje içerisinde engelli vatandaşların yanı sıra şehit ve gazi yakınları için de belli yüzdeler ayrılmaktadır. Böylelikle kura neticesinde belli olan ev sahiplerinin adil olarak dağılımları yapılabilmektedir.

birevim peşinatsız ev

Günümüzde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak bilinen TOKİ projeleri hemen her ilde kendini göstermektedir. İzmir de geçmiş yıllarda olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de TOKİ projelerine ev sahipliği yapacaktır. Böylece İzmirli alt gelir grubuna dâhil olan bireylerin ev satın almak hayalleri gerçeğe dönüşecektir.

TOKİ 2019 İzmir Projeleri

2019 TOKİ İzmir Alt Gelir Grubu için planlanan projeler uygulamaya konmuştur. Uygulama kapsamında maksimum sayıda vatandaşın konut sahibi olması hedeflenmektedir. Ödemelerde de büyük avantajları olan projeler için belli katılım şartları olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra projelerin farklı ayaklarının olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Yapılan açıklamalara göre sadece TOKİ İzmir Tire Alt Gelir Grubu Projesi kapsamında 90 adet konut anında sahiplerine teslim edilecektir. Teslim edilecek olan 90 konut için herhangi bir kura sistemine başvurulmayacağı da bilinenler arasındadır.

2019 TOKİ Alt Gelir Grubu Projelerine Başvuru

TOKİ, ülkemiz çapında oldukça rağbet gören konut projelerinin başında bulunmaktadır. Hem bu neden yüzünden hem de konut dağıtımlarında adilane davranmak için belli şartların yerine getirilmesi istenmektedir. Şartlar, konut tiplerine göre değişim gösterse de genel çerçevede ortak maddelerden meydana gelmektedir. Peki, TOKİ İzmir alt gelir projeleri başvurusu için sağlanması istenen şartlar nelerdir?

T.C. vatandaşı olmak proje başvuruları için aranan şartların başında yer almaktadır. Bunun yanı sıra vatandaşlar, projenin inşa edilecek olduğu yere bağlı olan ilçede minimum bir seneden beridir ikamet ediyor olmalıdır. TOKİ, ülkemizde oldukça uzun zamandan beridir konut inşası yapmaktadır. Bundan dolayı 2019 İzmir projelerine başvurmak isteyen bireylerin daha önce gerçekleştirilmiş olan projelerden hiçbirine katılım göstermemiş olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulanacak bireylerin aylık gelir rakamları da proje için büyük önem arz etmektedir. Proje başvuru talepleri aylık geliri 4.500 TL üzerinde olan vatandaşlardan alınmamaktadır. Rakamların bahsedilenden daha aşağı olması halinde talepler kabul edilmektedir. Son bir şart olarak ise kişilerin üzerine herhangi bir konut olmaması öne sürülmektedir. Miras yolu ile geçip geçmemesi fark yaratmaksızın üzerlerine konut kaydı olanların başvuruları geri çevrilmektedir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

1 + twelve =