80 Bin TL, 85 Bin TL ve 90 Bin TL Fiyatlarla 124 Kamu Lojmanı Satışa Çıktı

Kamu tarafından inşa edilen ve kamuda çalışanların oturduğu konutların satışına başlandı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satışa tüm ülkede çıkarılan konutların fiyatları 80 bin TL ile 140 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

birevim peşinatsız ev

Bu konutlardan almak isteyenlerin ilk olarak başvurularını yapmaları gerekiyor. Türkiye’de farklı kamu kuruluşlarına ait olan lojmanların satışı için düzenlemelerin yapıldığı biliniyor. Bu satışlarda öncelik o an evde oturan personele ait oluyor. Eğer personel bunu almayı tercih etmezse veya birden fazla talep olması halinde açık arttırma usulü ile birlikte satışına başlanıyor.

21 Ağustos Tarihine Kadar Başvurular Yapılacak

Kamu kurumları tarafından satışına karar verilen konutları almak isteyenlerin başvurularını 21 Ağustos tarihine kadar yapması gerekiyor. Bu konuda çalışması tamamlan yerlerden birisi olan Kütahya’da 124 adet dairenin satışı yapılıyor. Kütahya Milli Emlak Müdürlüğü ile birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımı yapılan konutların ihale sürecinin başlanacağı aktarıldı.

124 adet konutun satışlarının 17 ile 21 Ağustos tarihlerinde açık ihale usulü olarak yapılacağı aktarıldı. Bu sayede birden fazla insanın talep ettiği dairelerin en yüksek fiyattan satılmasının amaçlanacağı da hesaplanıyor. 2886 sayılı kanunda yer alan 45. Madde bu ihalenin yapılabilmesi için uygun olarak insanlara sunuluyor.

Daire Fiyatları 80 bin TL’den Başlıyor

Kütahya bu konuda öne çıkan noktalardan birisi olarak öne çıkıyor. 124 adet dairenin satılacağı açık arttırmada yer alan evlerin 2+1 ve 3+1 seçeneklerine sahip olduğu görülüyor. 21 Ağustos tarihinde sonlanacak olan ihale sürecine çıkacak olan konutların 80 bin TL ile 140 bin TL arasında fiyatlandırma ile satılacağı duyuruldu.

Tabi açık arttırma usulü ile satılacağı için daire fiyatlarının çok yukarılara çıkabileceğini de söylemek gerekiyor. Ancak çok tercih edilmeyecek bir daireye olan ilgi az olacağı için çok uygun fiyata ev sahibi olmak isteyen personel için çok doğru bir tercih olabileceği de görülüyor. Diğer iller içinde bu satışların yapılacağı biliniyor.

birevim
Paylaş

9 Comments

 1. Yunus Doğan Reply

  Bu kamu lojmanlarını bireysel olarak alabiliyor muyuz yoksa kamu çalışanı mı olmamız gerekiyor?

  1. admin Reply

   Merhaba Süleyman Bey,
   Kamu lojmanlarında alım önceliği memurlara verilecektir. Eğer uygun alıcı bulunamaz ise tekrara ihaleye çıkılacaktır.

  1. admin Reply

   Merhaba Gamze Hanım,
   Komu lojmanlarının satın alınmasında öncelik memurların fakat herkes satın alabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

one × 5 =