Akbank Ekspertiz Ücreti

Dünya genelinde bankacılık hizmetleri gelişirken konusunda en deneyimli kurumlardan biri olan Akbank Ekspertiz Ücretleri konusunda müşterilerine makul tutarlar sunuyor. Ekspertiz hizmeti için anlaşmalı firmalardan destek alan Akbank müşterilerine kredi formu yanı sıra ekspertiz talep formu imzalatmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Akbank Ekspertiz Ücreti Nedir?

Konut değer tespiti yapılırken banka müşteri temsilcisi sizi aydınlatarak expert ihtiyacınız konusunda sizi aydınlatacaktır. Konut kredisi almak istiyorsanız öncelikle ilgilendiğiniz evi seçmelisiniz ve kredi alacağınız banka size ekspertiz hizmeti konusunda yardımcı olacaktır. Bankaların anlaşmalı firmaları farklı olduğundan banka anlaşmalarına göre ekspertiz hizmeti fiyatları değişebilmektedir.

Akbank ekspertiz ücreti, profesyonel bir değerlendirme uzmanının evi değerlendirmesi ve evin piyasa değerini belirlemesini gerektirir. Evin piyasa değerini tahmin etmesinin ardından bankaya maliyetleri bir rapor ile kredi kullanılacak bankaya bildirir. Ancak fiyatlar mülke göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Evin bulunduğu yere, büyüklüğüne, kat sayısına göre fiyatlar değişebilir.  Kabul edilebilir bir değerlendirme olmadan bir ev satın alamaz veya finanse etmek için borç para alamazsınız.  Değerlendirme ücretleri kredi tahmini yapılmadan önce kişilere bildirilmelidir.

Akbank Kredi Vermeden Neden Ekspertiz Raporuna İhtiyaç Duyar?

Akbank ekspertiz ücretlerini anlaşmalı olduğu ekspertiz firmasına göre belirler. Borç veren taraf elbette öncesinde kendini güvene almak zorundadır. Aslında amaç; ev fiyatlarında önemli bir düşüş olmadıkça evin borçlandığınızdan daha değerli olduğunu doğrulamaktır.

Akbank gibi bankalar yerel emlak piyasasındaki gibi uzman değiller, bir ev kredisi kullandığınızda ekspertiz kredinin teminatı gibi görev yapar.  Ödeme yapmayı bırakırsanız, mülk borç veren Akbank için bir teminat haline gelir. Ekspertize göre kredi kullandırabilir ve herhangi bir olumsuz durumda ekspertiz raporuna göre mülkü satışa çıkarabilir.

Akbank Ekspertiz Ücretleri Ne kadar?

Akbank gibi birçok bankanın ekspertiz ücretleri değişkenlik gösterebiliyor.  Mülkün durumuna göre Akbank kredi uzmanı Akbank ekspertiz ücreti hakkında size bilgi verecektir.  Ancak piyasa fiyatlarının üstünde olmayacaktır.

Kredilerin çoğu için, borç verene bir değerlendirme yapacak uzman gereklidir. Bu yüzden değerlendirme ücretleri, kısmen borç verenin kim ile anlaşma yaptığına da bağlıdır. Genellikle daha ucuz bir değerlendirme uzmanı ile alışveriş yapamazsınız.

Akbank Ekspertiz Ücretleri  2021 yılı için yaklaşık 980 Türk Lirası civarındadır.

Tahsis Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. (Hesaplamada 25,00 TL olarak alınmıştır.)
Ekspertiz Ücreti : Başlangıçta bir defa 980 TL.
Taşınmaz Rehin Ücreti : Başlangıçta bir defa 188.8 TL.

birevim
Paylaş

12 Comments

 1. Hasan Acar Reply

  Akbank, banka olarak birçok bankadan farklı işleyişte yürüyor işlemlerini, ekspertiz fiyatlarını daha yüksek beklerdim açıkçası ama gayet makulmuş.

  1. admin Reply

   Merhaba Ahmet Bey,
   Akbank ekspertiz ücretlerinde değişiklik olmadığı söylenebilir. 2019 ‘da da olduğu gibi 750TL civarında seyretmektedir.

 2. İbrahim Özer Reply

  Akbank banka çalışma mantalitesi olarak birçok bankadan farklı çalışıyor, ekspertiz ücretinin yüksek olması sebebi de muhtemelen çalıştıkları firmanın kaliteli olmasından kaynaklıdır 🙂

 3. İbrahim Çetin Reply

  Akbank bankacılık anlamında bence diğer bankalardan daha kaliteli, ekspertiz hizmetlerini kullanmadım ama bir çok kredisini kullandım, çok başarılı bir banka

 4. Süleyman Tekin Reply

  Akbank, bankalar arasında gerçekten en kalitelilerinden biri, eksper hizmetinde de çok iyi diye duymuştum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × one =