Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Bizler hayatımızı bir şekilde idame ettirmeyi biliriz, ancak hedeflerimiz genişledikçe ve o hedeflere ulaştıkça, yeni hedefler koyar ve kendimizi hem daha güçlü hem daha güvende hissederiz. Neticesinde insanlık tarihi boyunca bazı hedefler ihtiyaç doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Bunların başında ise insanoğlunun kendini güvende hissedeceği bir yuvaya sahip olma isteği vardır. İlk çağlardan itibaren adeta genlerimize kazınmış olan bu konut ihtiyacı, yıllarca farklı şekillerde olmuş ve gereksinim düzeyi de hep üstte kalmıştır. Konut sahibi olmanın şimdiki güzel yanı ise kendimizi hem kiradan kurtarmak hem de geleceğimize ve ailemize güzel bir yatırım aracı bırakmak olacaktır.

birevim peşinatsız ev

Konut Sahibi Olmak İsterken Dikkat Etmemiz Gereken Noktalar Nelerdir?

Konut sahibi olmak isterken, dikkat etmemiz gereken birçok unsur vardır. Özellikle de bunların başında tabii ki maddi durum gelmektedir. Her ne kadar dünya ekonomisi günden güne kötüleşse de , nüfus artsa da, arz-talep ilişkisi daha farklı olarak çoğalsa da, bizlerin asla hedeflerinden mani olmamasına izin vermemesi gerekir. Özellikle de dünyayı çok kötü anlamda etkisi altına alan Korona-virüs pandemisi varken, insanlar peşin para biriktirmekte bir hayli zorlanıyorlar. Ancak Akbank Konut Kredisi sizlerin tüm korkularınıza, çekincelerinizin yerine güven, özgürlük ve güç katacaktır. Konut sahibi olmak isteyenler için para biriktirmek ve büyük tutarlara ulaşmak bir hayli zorlaştı. Buna önlem olarak ta birçok farklı yöntem denendi ama hiç biri Konut Kredisi kadar avantajlı ve güvenilir değildir.

Konut Kredisi Avantajları Nelerdir?

Konut Kredisi avantajları; sizleri kira derdinden kurtarma, kiraya vereceğiniz artı parayı çöpe atmak yerine biriktirmek, bu para ile başka adımlar atabilmek, kiradan çıkıp kendi evinize sahip olduğunuzdaki psikolojik rahatlama gibi birçok avantaj sağlayacaktır. Bu kadar büyük bir hizmet veren Akbank Konut Kredisi sizlerin adeta çok yakın bir dostuymuş gibi. “Önemli olan müşterinin memnuniyeti” diyen Akbank sizleri tahmininizden çok daha makul yolla konut sahibi yapacaktır. Hadi gelin bir de konut kredisi hesabı nasıl yapılır ona bakalım.

Konut Kredisi Hesaplaması Akbank’ta Nasıl Olur?

En önemli soru tabii ki bizlerin konforunu düşünmek zorunda olduğumuz cebimizden çıkacak paradır. Bunun içinse Akbank konut kredisi hesaplama sistemine bakmamız gereklidir, bu hesap tabii ki çok kolay ortaya çıkıyor. Neticesinde Akbank çok mantıklı bir biçimde sizlere konut kredisi verirken huzurunu düşünecektir. Örneğin, Akbank konut kredisi rakamı olarak 200.000 Türk Lirasına ihtiyaç duydunuz. Öncelikle bizi ilgilendiren kısmı, bu kredinin vade zamanı farklılıkları olduğunda faiz oranında değişikli var mı yok mu? Kısmıdır. Hayır, Akbank bu sistemde faiz oranını sabitlemiştir ve %1.34 tür. Buda 200.000 Türk Lirası 12 ay vade tercihinde aylık 18.153.74 Türk Lirası ödeme olacaktır ve toplam ödeme 217.844.93 Türk Lirası olacaktır. 120 ay vade istediğinizde ise aylık 3.360.24 Türk Lirası ödeme olacaktır ve toplam ödemesi 403.228.83 Türk Lirası olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

20 − eight =