Asma Kat Nedir?

Asma kat, iki ana kat veya bir binanın zemin ve tavanı arasında inşa edilmiş bir ara kattır. Tüm zemin alanını genişletmek yerine bir binanın belirli bir alanını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Asma katlar, kullanılmayan dikey alanı en üst düzeye çıkarmak için monte edilir, yukarıda ve aşağıda ek alan sağlar ve mevcut yapılardan arındırılmış olarak inşa edilebilir.. Asma katlar genellikle özel yapımdır, ayrıntılı çizimlerden üretilir ve bir müşterinin ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre uyarlanır. Tipik olarak, asma katlar çelikten inşa edilir ve ayarlarına uyacak şekilde uyarlanabilir.

birevim peşinatsız ev

Asma katın temel bileşenleri:

  • Birincil kirişler – Bunlar, sütunlara yayılan asma katın ana desteğidir.
  • Purlinler veya joistler – Birincil kirişler arasındaki bu açıklıklar döşeme için sabitleme noktalarıdır.
  • Kolonlar – Birincil kirişleri desteklemek için tasarlanmıştır ve yük taşıyıcı asma katı destekleyen sütunlara eşit olarak dağıtılır.
  • Döşeme – 38mm yonga levha en yaygın olarak takılan seçenektir, ancak diğer çeşitler ızgara, durbar plaka, beton ve kompozit döşeme içerir.

Asma Kat nerelerde kullanılabilir?

Endüstriyel Tesisler Depolar, dağıtım merkezleri ve fabrikalar gibi endüstriyel binalar genellikle büyük ve karmaşık tasarımlar kurmak için tam esneklik sağlayan büyük bina yapılarına sahiptir. Bir dizi işletme, genellikle depolama veya ofis alanı için bir seviye ve üretim amacıyla ikinci seviyeyi kullanarak çok katmanlı bir asma kat entegre eder.

Asma Kat Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli uygulamalar için uygun olan bir dizi farklı asma kat tipi mevcuttur:

38mm Parçacık Kartı

Yüksek yoğunluklu yonga levha çok yönlü bir döşeme seçeneğidir. Özellikle depo, depolama, ofis ve perakende uygulamaları için kullanılır. Asma kat döşemesi orta ila yüksek nokta yükleri kaldırabilir ve mükemmel bir uygun maliyetli seçenektir.

Forge Kaynaklı Rendeleme

Çapraz çubuklar ve yatak çubuklarının füzyonu ile yapılan dövme kaynaklı ızgara, depo döşeme, çalışma platformları ve geçitler gibi endüstriyel ortamlara en uygun sert ve ağır hizmet tipi bir döşeme seçeneğidir.

Durbar Plaka

Durbar kaplama sıcak haddelenmiş çelikten yapılmıştır ve son derece sağlam ve dayanıklıdır. Uzun performans ömrü ve 500°C sıcaklıklara kadar ısı direnci ile depo ve lojistik tesisleri, merdivenler, yürüyüş yolları ve güvenlik platformları için en uygunudur.

Kompozit Döşeme

Yapısal performansın önemli olduğu tesisler için kompozit beton döşeme ideal seçimdir. Yüksek dereceli galvanizli çelik ve yonga levhadan yapılmış, son derece ağır yükleri emebilir ve ticari, otomasyon ve üretim tesisleri için mükemmeldir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

13 − three =