Banka Kredisiyle Ev Almak Ne Kadar Avantajlı?

Faizlerin yükselmesi, aldığınız eve, evin fiyatı kadar para ödemeniz, ödenmeyen taksitlere faizin bindirilmesi, ödemeler durduğu zaman evin banka tarafından alınması, inancımız bakımından serbest olmaması, evin fiyatının % 75’inin kredisinin verilmesi ve daha birçok olumsuz etken, banka kredisiyle ev almanın uygun olmadığını göstermektedir. Günümüz güncel konut projeleri, faizsiz sisteme göre yapılmaya başlanmıştır.

birevim peşinatsız ev

Para Biriktirerek Ev Sahibi Olmak

Para biriktirerek ev sahibi olmak, parası olan için geçerlidir. Kira ve geçinme masrafından iyi bir para birikmelidir. Aksi halde biriktirerek ev almak oldukça zordur. Genellikle asgari ücretli olan vatandaşlarımız, kira öder gibi ev almayı tercih etmektedir. Bu nedenle Yeni konut projeleri bizim için fırsat olabilir.

Faizsiz Çalışan Kurumlar

Faizsiz çalışan kurumlar, banka kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler için bulunmak bir fırsat ve alternatiftir. Bu nedenle, faizsiz çalışan kurumların, banka kurumlarından önce tercih edilmelidir. Faizsiz kurumlar, hizmet bedeli, kar payı, imece usulü gün yaparak ve daha birçok faizsiz seçeneklerle ev sahibi yapaya hedeflemektedir. Sadece ev parası ödemek için, faizsiz kredi seçenekleri tercih edilmelidir. Bu tercihler, bizim için önemli olmalıdır. Sözleşmeler tam olarak incelenmelidir.

Faizsiz sistemlerin faizsiz olup olmadığını anlamak için faizi iyi araştırmalıyız. Başka isimlerle faizli ev projeleri karşımıza çıkabilir. Sözleşmedeki maddeleri en iyi şekilde tetkik etmeliyiz. Hizmet bedeli alan kurumlar, senetle ev sahibi yapmaktadır. Peşinatsız seçenekler yanında, peşinatlı seçeneklerde vardır. Ödeme seçeneklerini kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Taksitleri belirleyerek ev sahibi olabildiğiniz faizsiz sistemler, güncel ev fiyatları ile fiyatlandırma yaparak, alıcının ve satıcının mağdur olması önlenmektedir.

Tokinin Çalışmaları

Tokinin çalışmaları günümüz şartlarında engelliler, emekliler, yoksullar, yetimler ve daha birçok mağdur kesim için oldukça etkileyicidir. Toki evlerinin şehir dışında olması ve kura ile ev satması nedeni ile büyük bir çoğunluğa ilaç olamamıştır. Bu büyük çoğunluğun ev alma ihtiyacını ise bankalar kapmıştır. Ancak çok kişi mağdur olmuş, çok kişinin yuvası yıkılmıştır. Bu bağlamda toki konut projeleri daha çok mağdur ve emekli kesim için uygundur diyebilir. Faizsiz sistem ile ev almak, ev parası kadar faiz ödemeyi engelleyecektir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

fifteen + 3 =