Bankalar 60 Aya Çıkacak Mı?

Hayatlarımız boyunca bizler için para ihtiyacı çok önemlidir. Son dönemlerde ise değerlendirmeler ve fırsatlar her bir bireyin önüne birçok farklı fırsat çıkarmaktadır, özellikle ise bu konuda bankalar ise ihtiyaçlarımızı tahmin eder ön görür ve bankalar kredi vadeleri temin etmemizde yardımcı olurlar. Yeni dönemlerde maalesef durumlar çok parlak olmayınca, insanlar ister istemez bankaların kredi vadeleri konusunda 60 aya çıkacak mı, sorusunun peşine düştüler.

birevim peşinatsız ev

Gelin Bunu Basit ve Açık Bir Şekilde İnceleyelim

Genellikle ihtiyaç halinde müşteriler, gerek araba, gerek ev ya da gerek ihtiyaç durumlarını gidermek adına bankalardan net ve ciddi bir şekilde maddi kredi almaktadırlar. Ülkemizde de araba ve konut kredilerine de, maalesef fiyatların bir hayli fazla olmasından dolayı oldukça fazla bir talep vardır. Neredeyse her banka çeşit çeşit, kredi vadeleri yöntemleriyle hizmet verir ve bundan dolayı başvuru evrakları da doğal olarak farklılık gösterebilmektedir. Siz kullanıcıların tercihlerine göre belirlenen ancak özellikle ihtiyaç için olan, uzun zamanlı krediler için ödemelerini birçok müşteri, son derece olumsuz açıdan zararla karşılanması da önceki zamanlarda karşımıza çıkan bir durumdur. Kullanıcılar ihtiyaç ile beraber uzun zamanlı banka kredisini aldıktan hemen akabinde, maalesef birikim yapamayacak duruma gelir ve uzun vadede geri ödeme rahatlığını isterler, ancak bu uzun vade bakıldığında aslında kısadır ve kredi 60 aydan daha azdır ve oldukça yüksek tutarda borçların altına problemli bir şekilde girmektedirler. Bu kısa vadeli ödenekten ötürü, pek çok işletme de maddi güçlüklerden ötürü iflas ile burun buruna gelebiliyor.

Birevim Kredisiz Ev Alma Fırsatı Sunuyor Detaylar İçin Tıklayınız…

Vade Uzama Avantajı Ne İşe Yarar?

Banka kredileri 60 aya çıktığında vade için, insanlar planlarını projelerini daha rahat yaparlar.  Neticesinde ihtiyaç duyulduğu ve çekilen miktar normal şartlarda biriktirebilecek bir miktar olmadığından bizlere zorunlu olarak çok daha problemli bir duruma sokmak yerine, aylık ödeme olarak az ödeme ve ay olarak daha geniş banda yaymak psikolojik olarak avantaj elde etmemizi sağlayacaktır. Bu konuda kredi talebi vadesi uzama durumu bizleri her açıdan rahatlatacaktır. 2019 yılında belli bir dönem kredi vadesi sadece 36 ay geri ödemeli gibi adlandırıldı tabii bu da kullanıcıları ve ihtiyaç duyan insanları bir paniğe sürükledi ve tabii ki kafalarda kredi vadeleri ne zaman banka kredileri 60 aya çıkacak diye sorulmaya başlandı.

60 Ay İsteği Uygulanıyor mu?

2021 yılına gelindiğinde insanların birçok şekildeki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğumuzda, kredi çekmemek ve kredi çekmeden bir şeylere sahip olabilme neredeyse imkânsız oluyor. Baktığımızda ekonomi iyi olmadığı ve üstüne de korona-virüs pandemi süreci geldiği için çoğu kurum ve kişilerde bariz bir biçimde gelir tıkanıklığı yaşanıyor. Kişinin kredi geçmişi ve mal varlığı gibi kriterleri göz önünde tutularak uygulanabiliyor.

Tasarruf finansmanında peşinatsız ve faizsiz kredi avantajı da mevcuttur.  Dilerseniz bu konuda ilgili firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

18 − ten =