Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Zamanında ödeme yapamayan müşterilerin ipotek olarak gösterdiği gayrimenkuller, zamanında yapılmayan ödeme neticesinde banka bünyesine aktarılıyor ve bir süre sonra bankalar bu gayrimenkulleri satışa sunuyor. Resmi site üzerinden satışa sunulan gayrimenkuller için bir ön ödeme yaparak sizler de ihaleye giriyorsunuz ve kazandığınız takdirde ödemenin tamamını yapmanız gerekiyor. Bankadan satılık gayrimenkuller için dijital dünyayı kullanabilirsiniz ve web siteleri üzerinden gerekli sunumlar, tüm detayları ile birlikte yapılıyor ve yerine getiriliyor. Farklı yazılarımızda bahsettiğimiz gibi eğer ihaleyi kazanamazsanız, yaptığınız ön ödeme tarafınıza iade edilecektir.

birevim peşinatsız ev

Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir?

En yakın banka şubesine giderek bu konuda detaylı bilgi alabilir ve sizler de ihaleye katılmak için adımlarınızı atabilirsiniz. Bununla birlikte çok daha kolay ve yine size zaman kaybı yaşatmayacak bir alternatif daha var. Bankadan satılık gayrimenkuller araması yaptığınız takdirde bankaların web siteleri de karşınıza çıkıyor ve dijital dünya aracılığı ile bu listeyi görüntüleyebiliyorsunuz.

İlgili gayrimenkule dair tüm detayların yanı sıra fiyatları da tarafınıza aktarılacaktır. Size uygun yapıyı tercih ettikten hemen sonra ön ödemeyi yaparak ihaleye katılım sağlayabiliyor ve kazandığınız takdirde ödemenin tamamını yaparak sizler de gayrimenkul sahibi olabiliyorsunuz. İpotekli ürünlerin satışını yapan bankaların sayısı bir hayli fazla ve dilediğiniz zaman web site üzerinden görüntüleme yapabilirsiniz.

Nasıl Satın Alabilirim?

Ziraat Bankası, Akbank ve daha birçok farklı bankanın hali hazırda gayrimenkul satışı yaptığını hatırlatmak gerekiyor. Sizler de böyle bir girişimde bulunmak ve yatırım amaçlı adım atmak isterseniz eğer bankaların web sitelerini takibe alabilirsiniz. Bankalardan satılık gayrimenkuller için ihaleye katılmanız gerekiyor ve bu ihaleye katılım şartı da ön ödeme yapılması durumudur. Bazı bankalar bu oranı %10 olarak belirlerken bazı bankalar ise &6 gibi bir oran ile karşımıza çıkıyorlar.

Ön ödeme yapıldıktan sonra gerekli belgeleri tamamlama süreci karşınıza çıkacaktır ve ihaleyi kazandıktan sonra da dilerseniz bankadan kredi desteği alabilirsiniz. Eğer siciliniz bozuk değilse bu konuda yardım sunuluyor ancak kara listede iseniz ya da sicilinizde herhangi bir eksi detay söz konusu ise ne yazık ki kredi desteği sağlanmayacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × 3 =