Bankaların Sattığı Evlere Başvurular Nasıl Yapılır?

Bankalar konut satışlarına devam ediyor. Müşterilerine sağladıkları kredi imkanlarından yararlanan ancak ödeyemedikten sonra ipotek nedeniyle evler bankalara geçiyor. İşleri parayla olduğu için bankalar bu evlerin satışını yapmaya çalışıyor. Uzun süredir devam eden bir program olarak bu evlerin satışı yapılıyor.

birevim peşinatsız ev

Ancak bu evlere olan ilgi özellikle son yıllarda çok yüksek bir seviyeye çıktı. Tabi insanlar bu evlerden almak isteseler dahi nasıl bir işlem yapmaları gerektiğini ve satışın nasıl yapıldığı konusunda net bir bilgiye sahip olmuyorlar. Bunun için öncelikle bankaların satışı nasıl yaptığını ve başvuru işlemlerinin nasıl olduğunu öğrenmeniz gerekiyor.

Bankalar Gayrimenkulleri Nasıl Satıyor?

Bankalar alacakları nedeniyle ellerine istemedikleri birçok ürün geçen yerlerdir. Evler, eşyalar, iş yerleri, arabalar, ticari araçlar, arsa ve tarla bankaların bünyesinde yer alıyor. Ancak işleri nakit akışı olduğu için onların buna sahip olmasının herhangi bir artısı olmamaktadır. Bu nedenle de en kısa süre içerisinde bu ürünlerin satılmasını isterler.

Bunun için bakılması gereken yer bankalara ait web sitesidir. Resmi siteleri içerisinde özel bir bölümde satılacak olan konutların, evlerin ve arsaların listesini bulabilirsiniz. Ayrıca ürüne ait birçok bilgi de burada yer alacaktır. İhalenin ne zaman yapılacağı, minimum artış bedeli, teminat bedeli ve tam olarak bulunduğu adresi net olarak burada bulmak mümkün olacaktır.

Banka Gayrimenkul Başvuru İşlemleri

Bankalar tarafından satılan evlerden birisini almak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler bulunuyor. Bunun için satış ilanlarına bakmak ve başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru için ilk olarak yapılması gereken işlem teminat ödemesinin yapılması olacaktır.

Taşınmaz malın fiyatına göre teminat bedeli banka tarafından belirlenecektir. Teminatı yatırdıktan sonra başlangıç bedeline artış yaparak ihaleye girebilirsiniz. Ayrıca banka tarafından size minimum artış bedeli de sunulacaktır. O artış miktarının altında artış yapmak mümkün olmasa da üzerinde artış yapılabilmektedir. Ev, iş yeri, arsa, tarla gibi farklı gayrimenkulleri buradan almak mümkündür. Satış tarihi, ihale başlangıç saati gibi birçok detayın yanında arsa numarası, parsel sayısı, kullanım alanı, açık ve net adresini görünüşüyle birlikte bulmak mümkündür.

birevim
Paylaş

8 Comments

 1. Gamze Gül Reply

  Bankaya bir teminat parası vermekten söz ediliyor bu doğru mu, bankaya teminat vermemiz gerekiyor mu?

  1. admin Reply

   Merhaba Gamze Hanım,
   Bankaların sattığı evlerden satın almak istediğinizde teminat ödemesi yapılmaktadır.

 2. Arzu Güler Reply

  Bankaların sattığı evlere direk bankadan başvururken teminat parası götürmemize gerek var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

13 + 8 =