Bankaya 20 Bin TL Yatırsam Ne Kadar Faiz Alırım?

Geçtiğimizden yıllardan beri özellikle büyük şehirlerde, gerek ihtiyaçlardan dolayı gerek ise kapitalist sistemin maalesef bizlere dayattığı ihtiyaçlardan dolayı, geçim konusunda belli başlı noktalarda problemler yaşayabiliriz. Ancak bu tıkanıklığın belli başlı nedenleri vardır, bu nedenlerin başında ise paramızı iyi kullanamama gelir, bunun da tek sorumlusu biz oluruz. Neticesinde hemen herkes kendi yaptığı işler veya çaba ile bir yerlere gelirler. Bu yerlere gelindiğinde ise ciddi bir şekilde gerek düşünce biçimi, gerek ise maddi birikimleri yapmış olmamız gereklidir. Bu konuda ise tabii ki akla ilk gelen biriken para miktarı ve bu para ile ne yapılabileceğidir. Maalesef pandemiden dolayı 2021 yılında çok fazla bir seçenek yokken ve piyasa bir hayli hareketsizlikten dolayı durmuşken, bizlere faydalı olacak olan sistem ancak banka faiz alımı olacaktır. Bunun içinse tabii para biriktirmek gerekli olacaktır.

birevim peşinatsız ev

Tabii ki Bu Konuda Kilit Olan Para Biriktirmek Neden Çok Önemli?

Hayatın acımasız olan gerçeklerine karşı örneğin; Sıkıntılı bir şekilde işsiz kalabilme problemi vardır, maalesef hayatta bulunan ve başımıza asla gelmesini istemeyeceğimiz ancak yaşayabilme olasılığımız olan sağlık problemleri, gerek ise olumlu bir şekilde olan, gelecekte kuracağımız ailemizin ve evlatlarımızın rahatı için önemli hal alacaktır. Böyle birbirinden farklı olan, ancak hayatın kendi içerisinde bulunan durumlar göz alındığında para biriktirmek çok ciddi önem taşımaktadır. Bizler birçok istediğimiz şeye sahip olduğumuzda bile, ister istemez bize kolaylık sağlayan (pasif gelir) adı vereceğimiz gelire sahip olmayı hedefleyeceğizdir. Dediğimiz gibi 2021 yılında ise bu daha da gerekli olmaktadır, çünkü pandemi iletişim kopukluğundan dolayı büyük bir problem çıkarmaktadır. Bu konuda ise bankaya yatırılan faiz alımı en iyisidir.

Neden Bankalar Faiz Vermektedir?

Günümüzde yoğun bir biçimde para konusunda etrafımıza baktığımızda , “kim kime bu zamanda karşılıksız iyilik yapar ?” Diye bir sorarız kendimize, tabii ki neredeyse kimse yapmaz, ancak bankalar öyle bir fırsat tanıyorlar ki, bu fırsatı ne dostumuz ne de sevdiklerimizin bize tanıyamıyor, yüksek faiz sisteminde sizin bankaya koymuş olduğunuz para birimi ne olursa olsun, aslında bankanın anaparasını değerlendirilmesinde yardımcı olmaktadır ve aynı zamanda sizin kazanmanızı net bir biçimde sağlamaktadır.

Faiz Oranları Bizlere Ne Kadar Getiri Sunmaktadır?

Geldik en çok merak edilen soruya, neticesinde insan bir yatırım yaparken bunun her bir noktasına hâkim olmak ister ve ne kadar getirisi olduğunu bilmek ister. Örneğin; bankaya para yatırırsam ne kadar faiz alırım?

Çözüm; bu oran bankaların bizlere hizmet olarak sunduğu kredi yüzde oranına göre net bir şekilde değişim göstermektedir

20 bin tl ve 32 gün faiz olduğunda, faiz oranı da %20 dersek aylık getirisi net olarak 333,15 Türk Lirası olmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 × 5 =