Birevim Devlet Güvencesinde Mi? Birevim Güvenilir Mi?

Ev ve araba sahibi olmak isteyenlerin günümüzün ekonomik şartlarında bu isteklerini gerçekleştirebilmesi bir hayli zordur. Yeterli birikimi olmayan tüketiciler finansman desteği arayışına girerler. Bu noktada, herkesin aklına ilk olarak kredi seçenekleri gelir. Konut kredisi ve taşıt kredisi sayesinde ev ve araba satın alınabilir.

birevim peşinatsız ev

Konut kredisi başta olmak üzere ihtiyaç veya taşıt kredisi almak isteyenlerin birtakım özelliklere sahip olması şarttır. Her şeyden önce, kredi başvurusu yapan tüketicinin kredi notuna bakılır. Bankalara olan kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapan bir tüketicinin kredi notu yüksektir. Bu kişiler rahatlıkla kredi alabilirler. Ancak, düşük kredi notuna sahip olan, aynı zamanda geçmişte bankalarla hukuki sorunlar yaşamış bir tüketicinin kredi alması imkansıza yakındır. Bunun yanı sıra, kredi almanın birtakım dezavantajları bulunur. Özel veya kamu olmasından bağımsız olarak her banka belirli bir faiz oranı ile beraber kredi sunar. 200 bin TL kredi kullanan bir tüketici; faiz oranı ile beraber belirli bir vade süresi boyunca aylık taksitler halinde kredi geri ödemesi yapar. Vadenin bitmesiyle beraber tüketicinin 200 bin TL’nin çok üzerinde bir ödeme yaptığı aşikardır. Bu duruma kredi faiz oranı sebep olur.

Kredi almak isteyenleri endişelendiren bir diğer mevzu ise faizli işlemlerdir. Faiz konusunda hassasiyeti olanlar kredi almak istemezler. Sonuç olarak, tüketicilerin faizsiz, peşinatsız, vade farksız ev veya araba sahibi olmasını sağlayan Birevim gibi organizasyonlar öne çıkar.

Birevim Nedir?

Birlikte tasarruf finansı yöntemini benimseyen Birevim; bilhassa dar ve orta gelirli vatandaşların ev veya araba sahibi olmasını mümkün kılar. Belirli bir bireysel tasarruf gücüne sahip olan tüketicilerin bir araya getirilmesi sayesinde ortaya imece usulü ile faaliyet gösteren bir organizasyon çıkar. Birevim; borçlanmaya karşıdır. Tasarruf ve varlık temelli bir finansal modele sahiptir. Birevim; aynı zamanda ülke ekonomisine de katkı sağlar.

Birevim hakkında sosyal medyada yapılan yorumlar neticesinde birçok kişinin aklında Birevim güvenilir mi sorusu yer alır.

Birevim Lisanslı Mı?

Birevim; faizsiz finansman şirketleri arasında bulunur. 2021 yılında yapılan düzenleme ile beraber Birevim devlet güvencesi var mı sorusuna evet cevabını vermek mümkün hale gelmiştir. Finansal Kiralama, Faktöring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun 2021 yılı içerisinde Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla beraber Birevim’in güvenilir bir firma olduğu yönünde herhangi bir şüphe kalmamıştır. Bunun yanı sıra, Birevim lisanslı mı sorusuna da evet cevabı verilir. Bu konu hakkında şüphesi olanlar herhangi bir Birevim şubesine uğrayarak lisans hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Birevim devlet güvencesi var mı konusu son derece ciddi bir konudur. Bilhassa son dönemlerde ortaya çıkan olumsuz olaylardan dolayı insanların aklında bu tip organizasyonlara karşı birtakım önyargılar oluşmuştur. Ancak, TBMM onayıyla oluşturulan yasa sayesinde hem şirketlerin hem de tüketicilerin hakları garanti altına alınmıştır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

two × four =