Burgan Bank Ekspertiz Ücretİ

Burgan Bank uzman finansal ve yatırım çözümleri sunan güvenli ve dürüstlük ilkesi ile hareket eden bir kurumdur.  Sizin yatırımınızın büyümesine yardım eden iş ortaklarınızdan biridir. Burgan bank yenilikçi vizyonu ile gün be gün kendini sektöründe göstermektedir.  Global bir bakış açısı ile bankacılık hizmetlerini geliştiren banka uzman kadrosu ile müşterilerine güven sunuyor.  Özellikle en ses getiren hizmeti dijital hesap ile ilgili bilgilenmenizi öneririz.

birevim peşinatsız ev

Burgan bankta diğer bankalar gibi mülk mortgagelarında ekspertiz ücretleri alıyor.  Ve çalıştığı broker şirketleri burgan bank ekspertiz ücretleri konusunda makul maliyetler sunmasına yardımcı oluyor.

Ve elbette ekspertiz hizmeti alıyorsanız mutlaka ekstra ekspertiz talep formu imzalayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Burgan Bank Ekspertiz Ücreti Nedir?

Konut kredisi almak istediğinizde bankanın kendisini güvene alabilmesi için mülkün ekspertizinin yapılması gerekir.  Bunun için her bankada olduğu gibi Burgan Bankında çalıştığı iş ortakları var, ekspertiz uzmanları gerekli incelemeyi yaptıktan sonra kısa sürede sizlere raporlarını sunacaktır.

Burgan Bank resmi sitesinde Standart Mortgage Ekspertiz Ücreti 5.000 TL ve Standart Mortgage ipotek Tesis Ücreti 300 Türk Lirası olarak görülüyor.  Elbette her zaman özel şartlar oluştuğunda farklılıklar söz konusu olabilir.

Evin piyasa değerinin bilinmesi için brokarların değerlendirmesi önemlidir. İşinin uzmanı emlak danışmanlarından oluşan ekip mülkün yaklaşık piyasa değerini belirlemektedir.  Hazırlanan rapor Burgan Banka anlaşmalı kurum tarafından sunulan ekspertiz raporuna göre kredi kullandırılır.  Mülkün değerini bilmeden kredi kullandırmak banka tarafından riske yol açacağından burgan bank hem sizin hem de kendi yatırımını korumak adına bu şekilde bir sistem geliştiren Mortgage piyasasına ayak uydurmaktadır.

Burgan Bank Kredi Vermeden Neden Ekspertiz Raporuna İhtiyaç Duyar?

Burgan Bank ekspertiz ücretlerini anlaşmalı olduğu ekspertiz firması ile birlikte belirler.  Belli bir standart olmasa da müşterisini zor durumda bırakmayacak şekilde düzenlemiştir.  Bankalar neden ekspertiz raporu ister?

 • Kendi Yatırımını güvenceye almak için,
 • Müşterisinin yatırımını güvenceye almak için,

Asıl amaç nedir? Emlak fiyatlarında önemli bir düşüş olmadıkça evin borçlandığınızdan daha değerli olduğunu doğrulamak asıl amaçtır. Ev kredisi aldığınızda ekspertiz kredinin teminatı gibi görev yapacaktır.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Ezgi Yıldız Reply

  Burgan banktan bir kredi işlemimiz olmuştu çok çabuk kredi vermişlerdi, ekspertizini denemedim ama diğer ürünlerinde çok memnun kaldığım bir banka 🙂

 2. Kübra Bulut Reply

  Burgan banktan kredi çekmiştim, ekspertiz hizmetini kullanmadım ama bankacılık olarak gerçekten iyiler

 3. Uğur Bulut Reply

  Burgan banktan bir kaç kredi işim olmuştu, şube sayısının az olması haricinde bence kötü bir şeyi yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eighteen + 8 =