Dask Sorgulama ve Dask Poliçe Numarası Nereden Öğrenilir?

Bilindiği üzere Türkiye yakın geçmişinde önemli depremler atlatmış bir ülkemdir. Deprem bölgesinde olması nedeni ile de olası depremlere karşın önemler alınması gerekmektedir. Zorunlu deprem sigortası olarak bilinen Dask özellikle 17 Ağustos depreminden sonra gündeme gelmiştir. Açılımı Doğal Afetler sigortaları Kurumu olan Dask, kar amacı da gütmediği için hem evlerin hem de işyerlerinin mutlak suretle yaptırmaları gerekli olan sigortalardandır.

birevim peşinatsız ev

Dask Nasıl Sorgulanır?

Bireyler yakın geçmişe kadar Dask sorgulama işlemleri için farklı sigorta kuruluşları ile irtibat kurmak zorundaydı. Ancak günümüzde online sistemlerin gelişmesi neticesinde sorgulamalar internet üzerinden yapılabilmektedir. Özellikle Dask ‘a ait olan resmi internet sitesi sorgulamalar için kullanılması gereken en doğru birim olarak gösterilmektedir. Poliçe sorgulama sistemleri için farklı sorgulama tipleri bulunmaktadır. Bireylerin istedikleri tipi tercih etmelerinden sonra önlerine gelen formdaki eksik bilgileri doldurmaları gerekmektedir. En son olarak ise ara butonuna basılması sorgulamaların tamamlanmasını sağlamaktadır.

Dask Poliçe Numarası Nasıl Öğrenilir?

Dask poliçe numarası yeni yapılan düzenlemeler sonrasında önem derecesini büyük ölçüde artırmıştır. Artık bir binanın, işyerinin ya da dairenin elektrik, su ya da doğalgaz gibi bağlantılarının edinimi için Dask poliçe numaralarının bilinmesi şart koşulmaktadır. Peki, poliçe numaraları nasıl ve nereden öğrenilir? Poliçe numarası edinimleri yapının ilk kiralanması sırasında ev sahiplerinden ya da aracılardan istenebilmektedir. Bunun haricinde poliçe numara edinimleri için 125 numarası tuşlanmalıdır. Aramalar kimlik numarası ile yapılan yönlendirmeler sonrasında poliçe numaralarını vermektedir.

Dask Teminatı Neleri Kapsar?

Deprem, yapılarda oldukça büyük hasarlar meydana getirebilmektedir. Dask teminatı ise meydana gelen pek çok hasarın geri ödemesini gerçekleştirmektedir. Bu alanda deprem sonrasında oluşabilecek yangınlar ilk akla gelenlerden biridir. Ayrıca deprem neticesinde meydana gelen toprak kaynamaları yüzünden yaşanan maddi kayıplar da sigorta tarafından teminat altına alınmaktadır. Üstelik kişilerin ödemelerini mümkün olan en kısa zaman dilimi içerisinde almaları da sağlanmaktadır. Böylelikle Dask, deprem sonrasında oluşabilecek olan maddi kayıpların büyük oranda karşılanmasını garanti altına alınarak depremzedelere büyük faydalar sağlamaktadır.

birevim
Paylaş

7 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four × four =