Doğru Çatı Katı Modelleri

Çatı katı günümüzde insanlar tarafından atıl bir alan olarak görülmemektedir. Aksine doğru modelleme ile birlikte bu kat özel bir daireye dönüştürülebiliyor. Çocuğunuza veya kendinize ait özel bir alan istiyorsanız bu kat doğru bir tercih olarak görülebiliyor. Tabi bunu yaparken konutun bulunduğu nokta ve ona uygun olan modelin tercihini yapmanız gerekiyor.

birevim peşinatsız ev

Gelişen mimari faaliyetler sayesinde birçok farklı modelleme çatı katlarına uygulanabiliyor. Bunu yapabilmek için öncelikle bu katı tam olarak nasıl kullanacağınıza karar vermenizde fayda var. Çalışma odası, çocuk odası, eğlence alanı gibi birçok şekilde dizayn edilebiliyor. Bu konuda iç mimarlardan fikir alarak tercihinizi bulunduğunuz konuma uygun bir şekilde yapabilirsiniz.

Çatı Katı Modelleri Fiyatları

Çatı katlarını doğru malzeme ile birlikte yaparak kendiniz için özel bir kullanım alanı oluşturmanız mümkündür. Günümüzde sadece ahşap malzeme kullanılarak veya beton kullanılarak modellemeler yapılabiliyor. Tabi bu tercihlere göre ve çatının kapladığı genel alana göre maliyetlerde farklılık gösterebiliyor.

Sadece ahşap kullanılarak yapılacak olan bir çatı katı modelinin çatısını kapatmak için bile 7 farklı malzeme kullanılıyor. İç dizaynda kullanılacak malzemeler de dahil olduğunda fiyatlarda ciddi değişimler olabiliyor. Cam detayları seviyor, iç merdiven istiyorsanız bu detaylarda ekstra olarak maliyete dahil ediliyor. Ama doğru şekilde yapılan her model size özel bir yaşam alanı kullanma şansını sağlıyor.

Çatı Katı Dekorasyon Seçimi

Çatı katı modelini belirledikten sonra inşaat işlemine kısa sürede başlayabilirsiniz. İnşaat işlemi bittikten sonra ise bu alanı doğru şekilde dekore etmeniz gerekiyor. Bu alanın kullanışlı olmasının yanı sıra fazla eşyanın olmaması önemli bir detaydır.

Yatak odası olarak kullanacaksanız bir yatak, eğlence alanı için bir oturma grubu, çocuk odası için bir yatak tercihi yapılabilir. Misafirlerinizi ağırlamak içinse iki farklı yatak uygun şekilde yerleştirilebilir. Banyo, mutfak ve salon gibi detaylar bu modelde önemli olmadığı için gereksiz malzemeleri bu alandan uzak tutmak alanı daha uzun süre kullanışlı hale getirecektir. Bu konuda bulunan birçok örneği kendi çatı katınıza uygun şekilde fikir almak amacıyla kontrol edebilirsiniz.

birevim
Paylaş

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × two =