Düşük Faiz Oranları İle Konut Kredisi Veren Bankalar

Son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik piyasalarda faiz oranları düştü. Bankalar tarafından faiz oranlarının daha alt seviyelere indirilmesi sayesinde insanlar hayallerini süsleyen konut alma düşüncelerine yoğunlaştılar. Bankaların faizsiz ev kredisi vermesi sayesinde sizler de aileniz ve kendiniz için en uygun evi satın alabilirsiniz. Bunun için öncelikle ne kadar değerinde bir ödeme yapacağınızın planını yapmanız gerekiyor. Uzun vadede ödeyebileceğiniz limit aralıklarına denk gelen bir konut alabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Kredi kullanan tüketicilerin sayısı çok gözükse dahi ülkemizde krediden kaçan ve uzak duran da bir çok kişi vardır. Ancak faiz oranlarının özellikle konut kredisinde düşmesi sebebiyle insanlar bankaların kapılarını aşındırmaya başladı. İnşaat firmalarının düzenledikleri toplu konut projelerinden beğendiğiniz evi satın almak için o inşaat şirketinin anlaşmalı olduğu banka ile iletişime geçebilirsiniz. Konut projesi kapsamında sizlere konut kredisi sağlayacak olan bankalarda şu sıralarda %0,90 oranlarından başlayan faiz oranları yer alıyor. 120 aya kadar vade yaparak ödeme taksit tutarlarını dilerseniz daha az bir meblağa çekebiliyorsunuz. Ancak daha kısa sürede ödeme yaparak hayalinizdeki evi almanızı öneririz.

Çekilecek olan faizsiz konut kredisinde özellikle de kısa vadeli yapılan ödemelerde %0 oranlarında faiz oranı karşınıza çıkıyor. Eğer daha önceden ev satın almak için belirli bir meblağda para yatırıyorsanız o halde bu parayı inşaat firmalarının planladığı konut projesindeki beğendiğiniz daireye peşinat olarak verebilir ve geri kalan kısım için banka kredisi çekebilirsiniz. Bu konuda çekilecek olan kredi için faizsiz ev kredisi veren bankaları tercih etmeniz mantıklı bir seçim olacaktır. Ülkemizde hizmet vermekte olan Finansbank Denizbank garanti bankası ziraat bankası ve TEB tüketicileri için bir çok plan başlatmıştır. Her banka 12 ay vadeden 120 ay vadeye kadar konut kredisini planlama şansını sizlere sunuyor. 12 aydan başlayarak çok düşük faiz oranlarında kredi çekebilirsiniz. Eğer banka kredi notunuz düşük ve kredi çekemeyecek kadarsa o halde inşaat firmasından sizin için konut kredisi çekmesini isteyebilirsiniz. Bu işlem sonrasında taksitleri inşaat firmasına ödemek durumda kalırsınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − twelve =