Ebeveyn Banyosu Nedir? Neden Yapılır ve Sonradan Yapılır mı?

Ebeveyn banyosu yatak odalarının içerisinde bulunan ve sadece o oda içerisinde ulaşılabilen banyo, tuvalet olarak kullanılabilen bir bölümdür. Son yıllarda bu konu ev satışlarında ciddi bir etki göstermektedir. Aileler bu konuya dikkat etmekte ve ev alırken buna göre tercihlerini yapmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Bu banyo evin bir bölümü olarak kabul esilse de sadece bir odadan ulaşılması dolayısıyla özel bir isimle tanıtılmaktadır. Çünkü bu bölüm ile amaçlanan eşlerin kullanılması için eklenmiş olmasıdır. Sadece banyo olarak değil aynı zamanda koyulan klozet ile birlikte tuvalet ve lavabo olarak da kullanılmaktadır. Bu alanların olduğu daireler ev sahiplerine geniş ve rahat bir kullanım sunmaktadır.

Birevim İle Ev Almak Çok Kolay

Ebeveyn Banyosu Neden Yapılır?

Ebeveyn banyosu neden yapılır sorusuna verilecek birçok cevap vardır. Evinizde misafir ağırladığında onların rahat etmesini sağlamak, çocuklarınızı rahatsız etmeden tuvalet ve banyo ihtiyaçlarını gidermek gibi birçok faydası vardır.

Yatak odası içerisinde olmasından dolayı o alan adeta tüm evden bağımsız olarak kabul edilmektedir. Bu da sizi evin içerisinde bulunan tüm insanlardan ayrı bir şekilde yaşama şansına sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Bu banyolar genelde evle birlikte inşa edilmektedir. Projede özel olarak planlanarak inşası yapılmaktadır. Ancak günümüzde bu banyo tipine sahip olmak isteyen ve evini değiştirmeden bunu yapmak isteyen birçok insan bu alanı sonradan inşa ettirmek istemektedir.

Ebeveyn Banyosu Sonradan Yapılır mı?

Ebeveyn banyosu büyük bir kolaylık sağladığı için çiftler tarafından tercih edilmektedir. Evinden memnun olan ancak bu eklemeyi isteyen aileler eğer yatak odalarında uygun bir nokta varsa ve tesisat için uygun noktadaysa yapılabilmektedir.

Burada önemli olan gider borusunun uygun şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Eğer alan buna uygun değilse ve ne kadar eğimli yapılırsa yapılsın çekme sorunu yaşanacaksa bunu yaptıran ailelere sorun teşkil edecektir. Ayrıca su borusunun da uygun şekilde getirilmesi önemlidir. Ayrıca alanın havalandırılabilir olması da gerekmektedir. Bu gibi detaylara uygun yatak odasında bir alana sahipseniz sizde sonradan evinize ebeveyn banyosu yaptırma şansına sahip olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

14 Comments

 1. Öykü Özer Reply

  Ebeveyn banyosu bence artık her yapılan aile tipi evlerde bulunmalıdır. Sonradan yapılmasına yapılır ama masraflı olur diye düşünüyorum

 2. Şevval Özcan Reply

  Sonradan yapılması bence çok zor hiç bir kadın duvar kırılması evin batmasını istemez. Ancak ev bakarken bende ebeveyn banyosu var mı diye bakıyorum

  1. admin Reply

   Merhaba Serap Hanım,
   Ebeveyn banyosu hem dizayn hemde kullanım açısından bir daireyi çok daha kullanılır hale getirir.

 3. Yılmaz Yıldız Reply

  Ebeveyn banyosu son zamanlarda yapılan bir çok yapıtta olmaya başladı ve son zamanlarda oldukça rağbet görmeye başladı

 4. Uğur Polat Reply

  Ebeveyn banyosu evimizde var ve açıkçası çok rahat ediyoruz. Hem mesafe uzaklığı hemde size özel olması yaşantı anlamında güzel oluyor

  1. admin Reply

   Merhaba Şaban Bey,
   Bu gibi işlemlerin maliyeti kullanmak istediğiniz ürüne göre değişkenlik gösterir. Net bir fiyat vermek mümkün olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nineteen − nine =