Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2020 Listesi (Korona)

Korona nedeni ile bankalar emeklilere finansal destek vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası, PTT, Sosyal Sigortalar Kurumu emekliler için kampanyalar düzenleyen kurumların başında geliyor. Emekliler faizsiz kredi avantajı sayesinde kolay şekilde ihtiyaç duydukları paraya sahip oluyor. Emekli ikramiyelerinin Mayıs ayında verilmesi planlanıyordu. Ancak salgın nedeni ile ikramiyelerin Nisan ayında verilmesine karar verilmiştir. Verilen en düşük emekli maaşı bu süreçte bin TL’den bin 500 TL’ye yükseltilmiştir. Salgın nedeni ile emeklilerin maaşlarını alması için bankaya gitme zorunluluğu da bulunmuyor. Emekli ikramiyeleri görevliler aracılığı ile evlere kadar getirilecektir.

birevim peşinatsız ev

Hangi Bankalar Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı Sunuyor?

Emeklilere faizsiz kredi sunan bankalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Vakıf Katılım Bankası,
 • Ziraat Katılım Bankası sayesinde emekliler faizsiz kredi kullanabiliyorlar.

Bankalardan kredi kullamak isteyen kişilerin yerine getirmeleri gereken belli şartlar vardır. Örneğin kredi aylık taksit tutarının maaşın yüzde 70’ni aşmaması gerekiyor. Maaş durumuna göre bankada kredi olmamalıdır. Ayrıca kişilerin bankanın belirlediği yaş sınırı aşmaması istenir. Ancak bu ve diğer koşulların sağlanması halinde emekliler kredi çekebilirler.

Fibabanka ile Emeklilerin Yüzü Gülüyor

Fibabanka salgın nedeni ile emeklilere en avantajlı kampanyayı sunan bankalardan bir tanesidir. 3 bin TL limit ile ve 18 ay vadeli emekli kredisini emekliler 0 faizle kullanabilirler. Emeklilerin bu kampanyadan faydalanması için mutlaka bankanın sitesini güncel olarak takip etmesi gerekiyor. Krediyi geri ödemek için 18 ay dışında 12 ay vade seçeneği de bulunuyor. Kredi kullanmak için sigorta bedeli ile işlem ücreti de ödenmesi gerekiyor.

Eğer 3 bin TL kredi kullanmak isterseniz ve geri ödeme süresi 18 ay olursa, kesinti miktarı 465 TL oluyor. Kesintileri hesapladıktan sonra kredi için başvurunuzu yapmayı unutmayın.

Denizbank ile Dosya Masrafı Olmadan Kredi Kullanma İmkanı

Bin TL’ye mi ihtiyacınız var? Denizbank’tan ihtiyacınız olan parayı masrafsız ve faizsiz almanız mümkündür. Hem de kredi kullanmak için ne dosya masarafı ne de sigorta ödemeniz gerekir. Acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman Denizbank banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kredi kullanmak için emeklilerin 2 tane otomatik ödeme talimatı vermesi gerekir. Bunun dışında emeklilerin kredi kullanmak için yerine getirmesi gereken herhangi bir şart bulunmuyor. Verilen otomatik ödeme talimatı ödemesinin 1 sene boyunca düzenli şekilde yapması önemlidir. Otomatik ödemeyi kredinin taksitleri bitene kadar düzenli şekilde yapılması halinde uygun şekilde kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi kullanmak adına başvuru yapmak için size en yakın banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Yalnızca kimlik belgeniz ve gelir belgeniz ile banka şubesine gitmeniz yeterlidir. Eğer emekli maaşınızı Denizbank’tan alıyorsanız gelir belgesine gerek yoktur.

birevim
Paylaş

14 Comments

 1. Melis Koç Reply

  Emekliye bu salgın döneminde de kolaylık sağlamaları çok güzel. Emekli maaşıyla geçinebilmek gerçekten zor, tüm bankalardan bu tarz yaklaşımlar bekliyoruz.

 2. Emre Yüksel Reply

  Emeklileri bir ara maaşının 10 katı kredi kolaylığı gelecekti, oda gelirse emeklilerimiz için çok güzel olacak 🙂

 3. Buket Erdoğan Reply

  Emeklilere faizsiz kredi verilse çok iyi ancak ben pandeminin ilk döneminde de baktığımda faizsiz görmemiştim kredi

 4. Mahmut Çelik Reply

  Şu an ki gidişata bakılırsa pandemi süreci devam edecek, devlet yeni teşvik destekler getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eleven − 2 =