Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Kovid-19 sürecinden maddi anlamda en çok zarar görenlerden birisi de emekliler olmuştur. Ancak, emeklilerin yaşamış olduğu durumun farkında olan devletimiz; hem uygun krediler ile emeklileri desteklemiş hem de en düşük emekli maaşını 2020 için geçerli olacak şekilde bin 500 TL’ye kadar çıkarmıştır. Buna ek olarak, emeklilerin bayram ikramiyelerini bir ay öncesinden alması sağlanmıştır. Emeklilerin daha iyi yaşam standartlarına sahip olması noktasında emekliler için faizsiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Hangi Bankalar Emeklilere Faizsiz Kredi Vermektedir?

Çalışma prensiplerinde faiz olmayan bankaların başında katılım bankaları gelir. Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Türkiye Finans Katılım, Albaraka Türk gibi bankalar kar payı alarak tüketicilerin faizli işlemlerden uzak durmasını sağlarlar. Bunun yanı sıra, emekli kredisi çekmeyi düşünenlerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekir!

 • Her şeyden önce, alınacak kredinin aylık taksitlerinin maaşın yüzde 70’ini aşmamasına dikkat edilmelidir.
 • Emekli vatandaşın başka bir bankadan almış olduğu krediyi ödemiyor olmasına bakılmaktadır.
 • Tüketicinin yaşı 75 ve üzeri olmamalıdır.

Emeklilerin hem özel hem de devlete ait olan bankalardan kredi alması mümkündür. Ancak, en uygun şartlarla kredi almak adına her emeklinin maaş müşterisi olduğu bankayı tercih etmesi gerekir. Bilhassa üç yıl boyunca geçerli olacak şekilde aylığını bir bankaya taşıyan emeklilere özel faizsiz kredi imkanları sunulmaktadır.

Bankalar arası rekabet dikkate alındığında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın en düşük faiz oranlarıyla (yüzde birin altında) veya sıfır faizli olacak şekilde emekli kredisi sunacağını ifade etmeliyiz.

Bankalar ve Sunmuş Oldukları Emekli Kredisinin Özellikleri

 • Fibabanka: Üç bin lira limitli olmak şartıyla 18 ay vadeli olarak sunulan kredi; sıfır faizli olarak verilmektedir. Belirli bir miktar işlem ücreti ve sigorta bedelinin dışında ekstra bir masraf yoktur. Ancak, bu kampanyanın belirli tarihlerde sunulduğunu ifade etmeliyiz.
 • Denizbank: Yalnızca bin TL maddi ihtiyacı olanlara herhangi bir dosya masrafı veya sigorta olmadan kredi veren bir bankadır. Ancak, bu krediden faydalanmak isteyenlerin bir yıl boyunca iki fatura için otomatik ödeme talimatı vermesi şartı aranmaktadır.
 • PTT Emekli Kredisi: Maaşını PTT’den alan emekliler; PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirler. Bilhassa Aktifbank N Kolay kredisi ile kredi almanın çok uygun olduğunu ifade etmeliyiz.
 • Halkbank: Bankanın mutlu emekli kredisi bulunmaktadır. Maksimum 50 bin TL tutarında verilen kredinin maksimum vadesi de 60 ay olmaktadır. Bu krediye sms ile başvuru yapılabilir.
 • İş Bankası: Beş bin TL’den başlayarak 50 bin TL’ye kadar kredi verilmektedir. Vade süresi ise en çok 60 aydır.
 • Aktifbank: PTT’nin anlaşmalı olduğu bir bankadır. Kredi limiti 60 bin TL’dir. Güncel faiz oranı ise yüzde 2,5’tur.
 • Akbank: Maaşını kendisinden alan emeklilere 10 bin TL dosya masrafsız kredi sunulmaktadır.
 • TEB: Maaşını kendisinden alanlara promosyon ödemesi yapmaktadır.
birevim
Paylaş

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 × one =