Emekliye Düşük Faizli Konut Kredisi Desteği

Emekli olup evi olmayanlar ve ev sahibi olmak isteyenler için mutluluk verici bir haber geldi. Yaklaşık 13 milyon emekliyi ilgilendiren bu haberde bayram öncesi ödemesi, promosyon ve maaş zammı ile birlikte düşük faizli konut kredisi haberi geldi.

birevim peşinatsız ev

Yayınlanan duyuruda 100 bin TL değerinde konut kredi çekecek olanlar için 120 ay vade seçeneği ile aylık 1.393 TL ödeyerek sahip olmaları sağlanıyor. Ziraat Bankası tarafından emeklilere özel olarak hazırlanan bu kredinin faiz oranı %0,94 olarak belirlendi. Bu krediye emekli maaşı olan herkesin başvuru yapma imkanı var. Uygun oran ile alınan bu kredi sayesinde rahat ödeme koşullarıyla ev sahibi olunabilecektir.

Ziraat Bankası Emekliye Özel Kredi İmkanı

Emeklileri kapsayan bu kredi indirimine başvurmadan önce bazı detayları bilmekte fayda var. Gazetelerde çıkan haberlerde aylık faiz oranı %0,94 olarak belirleneceği ve kredinin bu oran üzerinden sağlanacağı aktarılıyor.

Merkez Bankası tarafından alınan faiz düşürme kararının ardından bu imkan ile kamu bankaları arasında en dikkat çekici olan Ziraat Bankası harekete geçti. Tabi faiz oranı için en uygun nokta %0,94 olarak açıklansa dahi bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu oran emeklinin durumuna göre %0,98’e kadar çıkabilir. Bu kredi kampanyası şuan için sadece emeklilere sağlanıyor. Diğer konut almak isteyenler normal konut kredisi faiz oranlarından yararlanabiliyor.

Emeklilere Özel Konut Kredi Desteği

Ziraat Bankası tarafından sağlanan bu kredi için başvuru internet üzerinden yapılabildiği gibi şubeye giderek de yapılabiliyor. Banka konut kredisinin yanında gene emeklilere özel ihtiyaç kredisi imkanı da sunuyor. Bu kredinin de faiz oranı %0,98 olarak belirlenmiştir.

20 bin TL maksimum ihtiyaç kredisine başvuru yaparak 60 ay ödeme süresiyle ihtiyacınızı gidermek için başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin aylık ödeme miktarıysa 466 TL olarak ortaya çıkıyor. Kredi başvurunuzu gerçekleştirmek içinse gerekli sayfaya girip, gerekli bilgileri yazıp, sayfanın altında bulunan gönder butonuna basmak yeterli oluyor. İster konut kredisine isterseniz de ihtiyaç kredisine başvurarak istediğiniz evi alabilir ya da o an için ihtiyacınızı maddi olarak giderebilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × three =