Eminevim Nedir? Eminevim İçin Şikâyet Var Mı?

BDDK TARAFINDAN 2 TEMMUZ 2021 TARİHİNDE YAPILAN AÇIKLAMAYA GÖRE EMİNEVİM FİRMASI TASFİYE EDİLEN FİRMALARIN ARASINDA BULUNMAMAKTADIR. EMİNEVİM FİRMASI FAALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

birevim peşinatsız ev

Ev satın almak günümüz şartlarında giderek daha zor hale gelmektedir. Bu durumda artan döviz kuru ve emlak fiyatlarının yükselmesi piyasalarda kendini anında hissettirmektedir. Üstelik kişiler artık ev için banka kredilerine başvurduklarında geçmişe göre daha yüksek rakamlarda faiz ödemektedir. Bu koşullar içerisinde ev satın alabilmek için en uygun yöntemlerden biri Eminevim olarak tanımlanmaktadır. Yöntemle faiz ödemek zorunda kalınmadan gayrimenkul alımı gerçekleştirilebilmektedir.

Eminevim Ev Alma Yöntemleri

Eminevim sistemi, kişilerin birbirlerine yardımcı olarak ev satın almaları temeli üzerine kurulmuştur. Üstelik alınabilecek olan gayrimenkuller belli bir alanı kapsamamaktadır. Bundan ötürü sistem kullanımı neticesinde katılımcılar tercih ettikleri yerlerde bulunan istedikleri bir gayrimenkule sahip olabilmektedir. Sistem içerisinde faiz alımının bulunmaması ilk özelliklerinden biri olarak görülmektedir. Üstelik katılımcılar organizasyon ücretinden başka ek ödeme ile de karşı karşıya kalmamaktadır. Sistem, bireylerin daha katılımlarından sonraki ilk aylarında bile evlerine sahip olabilmek şanslarını yaratmaktadır.

Eminevim Şubeleri

Eminevim giderek daha çok rağbet gören ev alma yöntemlerinden biridir. Bundan dolayı Eminevim şubelerinin sayısı son bir yıl içerisinde büyük bir artış göstermiştir. İlk yıllarında sadece İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde bulunan şubeler artık hemen her ilde yerini almış durumdadır. Eskişehir, Trabzon, Samsun, Sakarya, Mersin, Denizli, Afyon, Aydın, Urfa, Antep, Aksaray, Kayseri, Antalya Eminevim şubeleri olan iller arasındadır. Üstelik büyükşehirlerde farklı ilçelerde birden fazla şubenin olduğu da bilinmektedir.

Eminevim Şikâyet ve Yorumları

Günümüzde ev alımı için yapılan şikâyetler arasında banka kredilerinin yüksek faizleri ilk sırada bulunmaktadır. Ancak Eminevim sistemi içerisinde faiz bulunmamaktadır. Sistem, kişilerin altın gününde birbirilerine destek olmaları için altın toplamalarına benzetilmektedir. Bundan dolayı Eminevim şikâyet alan bir sistem değildir. Bireyler sıra kendilerine geldiklerinde evlerine sahip olabilmektedir. Katılımcılar sadece çekiliş sıraları geç çıktığında olumsuz yorumlarda bulunabilmektedir. Ancak çekilişler otomatik sistem tarafından yapılmaktadır. Üstelik bireyler çekilişe katılmadan da evlerine sahip olabilmektedir. Bunun için Eminevim yönteminde bulunan vade ortası ya da peşinatlı erken teslim sistemlerinden birine katılım sağlamak yeterli olacaktır.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Yasemin Kara Reply

  Eminevim’den herkesin şikayetçi olduğu ortak konu faiz oranlarının yüksek olmasıdır, yoksa güzel sistemleri var.

 2. Selda Gül Reply

  Eminevim hakkında şikayetleri okuyordum neredeyse hepsinde müşteri odaklı sorunlar oluşmuş. Aslında eminevim odaklı bir sorun yok, çünkü bende eminevim’in müşterisiyim ve çok uzun süredir bağım var. Müşteri memnuniyetinde bir numaralar. 🙂

 3. Serpil Erdoğan Reply

  Eminevim gerçekten müşteri odaklı bir firma, ablam bir sene önce ev aldı ve ev alırken her konuda titizlikle yardımcı oldular

 4. Kadir Özer Reply

  Eminevim hakkında baktığımda şikayet sayısı çok az, ancak olumlu yorumlara baktığımda sayısı yüzlerce 🙂

 5. İbrahim Güneş Reply

  Eminevim için bir kaç şikayet görmeye başladım sosyal medyada, umarım sorunlar çözülemeyecek derece de değildir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

seven − 4 =