En Düşük Konut Kredisi Nasıl Bulunur?

Kiradan kurtulmak ve bir ev sahibi olmak her ferdin büyük bir isteği oluyor. Bunun için konut kredisi seçenekleriyle peşinatınız olmasa dahi ev alabiliyor ve kira öder gibi bankaya kredi ödeyebiliyorsunuz. Tabi bunun için düzenli bir aylık gelirinizin olması ve bunu belgeleyebilmeniz de son derece önemli. Fakat konut kredisi alırken devreye giren konular arasında ise düşük konut kredisi oranlarını bulabilmek oluyor. Bunun için de kredi çekecek olan kişinin detaylı bir araştırma yapması ve tüm bankaların imkanlarını incelemesi gerekecek. Ancak bu şekilde en düşük konut kredisini bulabilir.

birevim peşinatsız ev

Vade Uzunluğuna Göre Faiz Oranı Önemli mi?

Bankaların size sunduğu fırsatları değerlendirirken bakmanız gereken noktalardan biri vade uzunluğu ve faiz oranı kıyaslamasını yapmak olacak. Bütçenize en uygun gelecek faiz oranına ve vade uzunluğuna sahip krediyi kullanabilirsiniz. Konut kredilerinde vade uzunluğu kısaldıkça faizin de bir o kadar düşeceğini unutmamanız gerekir. Yani ne kadar daha kısa sürede ödemeyi planlarsanız, bankaya ödediğiniz faizden o kadar kolay kurtulursunuz. En düşük konut kredisi seçeneği de doğal olarak vade uzunluğu anlamında bakıldığında kısa vadeli olanlar olacaktır.

Sadece Faiz Oranlarına Bakmak En Düşük Konut Kredisini Gösterir mi?

Düşük fiyatlı konut kredisi almak demek, faiz oranı en düşük krediyi kullanmak anlamına gelmemektedir. Genelde insanların çoğu kredinin düşük olmasını sadece faiz oranlarına bağlıyor. Oysa ki kimi bankalar faiz oranlarını düşük gösterip dosya masrafları anlamında yüklü bir miktar isteyebilir. Siz her ne kadar faizi düşük diye diğer bankalara göre daha az ödediğinizi sansanız da aldığı dosya masrafı ya da ekspertiz masrafı ile bu farkı banka kapatmıştır. En uygun konut kredisi bu nedenle her yönden değerlendirilmesi gereken ve detaylı araştırma isteyen bir süreçtir. Sigorta masrafları, banka masrafları, vergiler gibi sayabileceğimiz pek çok ek ödeme sizlerin düşük faizli sanarak bu bankanın kredisini çekmeye itmektedir. Bu nedenle bir banka yetkilisi ile konut kredisini konuşurken sadece faizini değil diğer ek ödemelerin neler olduğunu da sormalısınız.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five + 1 =