En Güzel Kruvaze Perde Modelleri ve Kullanım Şekilleri

Perdeler evlerde olmazsa olmaz aksesuarlardan birisidir. Alanınızı ifade etmek, dışarıya karşı izole etmek açısından kullanılan bir ekipmandır. Bunların arasında en gösterişli olanları kruvaze perde modelleridir. Bu modeller günümüzde çok çeşitlidir ve çok farklı şekillerde sunulmaktadır. Kendinizi nasıl ifade etmek isterseniz ona uygun bir model bulunmaktadır.

birevim peşinatsız ev

Evinizin içini sıfırdan dekore etmek istersek koltuk takımı, halı parçalar kadar perde tercihi de önemlidir. Düz bir perde yerine kruvaze perde modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. Kimini göre daha kullanışlıyken kimine göre daha kaba bir görünüme sahiptir. Tabi bu alışkanlıklara ve zevkinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu perde modelleri arasından birisini tercih ederken evinize ve evinizde ki malzemelere uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Evinize Uygun Kruvaze Perde Modeli

Yeni taşınacağınız evde bu perde modeline karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Fon ve tül seçiminde neye dikkat edilmedir. Hangi model sizin için daha uygun olur, oturma odanızda veya yatak odanızda hangisini tercih etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

Genelde bu tercihte Fransız dantelleri ile bezeli olan parçalar tercih edilmektedir. Uygulanması tavandan tabana kadar olduğu için kapsamlı bir çalışma gerektiriyor. İki kanata sahip olan modeller olduğu gibi tek kanat şeklinde açılan modellerde bulunuyor. Mekanizma eve bu tercih edilen modele uygun olarak monte ediliyor.

Kruvaze Perde Özellikleri

Kruvaze perde özellikleri ile kendini normal perdelerden ayırıyor. Özel bir mekanizmaya sahip olması sayesinde sağdan veya sol tarafından manuel olarak ayarlanabiliyor. Bu da perdenin istenilen seviyede tutulmasına yardım ediyor.

Uygulanacak noktada boşluk kalmaması ve doğru şekilde uygulanabilmesi için ölçüyü işinde uzaman olan kişilerin olması gerekiyor. Aksi halde yapılacak noktada boşluklar oluşabiliyor. Koltuk takımınıza uygun olması için evlerde ki renklere uygun tercihlerin yapılması önemlidir.

Karmaşık bir yapıya sahip dursa da doğru şekilde uygulanması halinde evinizin daha canlı ve özel bir havaya bürünmesine yardımcı olmaktadır. Daha canlı bir görünüm için spor modelleri de tercih etmek mümkündür. Aynı anda birçok renk tercihi yapılabileceği gibi tek renge sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Bekir Köse Reply

    Kruvaze perdeler hala çok popüler, bir ara moda olmuşlardı tekrar unutuldu son zamanlarda yakında tekrar popüler olurlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

9 + 8 =