En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Nasıl Bulunur?

Bankaların size uygun konut kredisi verip vermediğini anlamadan önce kredi notunuzu kontrol etmeli, ardından sizin bütçenize en uygun seçeneği bulmalısınız. Bunun için yapmanız gereken araştırmalar vardır ve en iyi sonucu banka danışmanlarından alırsınız. En uygun konut kredisi veren bankaları ancak bu şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca düşük faiz oranları çoğu zaman yanıltıcı olmaktadır. Faiz oranları bankaların sizden aldığı tek para değildir. Bunun dışında çıkan ekstra masraflar da sizin konut kredisi almanızda etken rol oynayacaktır. Bu nedenle ekstra masrafları göz önüne alarak bir karar vermelisiniz.

birevim-reklam

Konut Kredisi Alırken Bankalar Nasıl Masraflar Alır?

Bankaların aldığı masraflar içerisinde en çok faizler dikkat çeker. Zaten düşük faiz oranlarına sahip bankaya yönelmek de bu nedenle herkese mantıklı gelir. Faiz ödeyeceğiniz kredi tutarında büyük rol oynasa da tek masrafın bu olmadığını bilerek hareket etmek gerekecektir. Konut kredisi kullanırken ekstra ücretler gözden kaçar. Bunlar ekspertiz ücreti, banka dosya masrafı, bankanın diğer masrafları, sigorta ücreti gibi masraflardır. Tüm bunları banka sizden aldığı için düşük faizli olması cezbedici gelse de yanıltıcı olur. Kimi bankalar faizlerini yüksek tutsa da ekstra masraflarla ilgili kredi çekene hiç yük olmaz ve ekspertiz masrafı gibi masraflar ödetmez.

Konut Kredisi Alırken Peşinat Olmak Zorunda mı?

Konut kredisi kullanacağınız zaman genelde kenarda birikmiş olan bir miktar paranızın olması istenir. çünkü bankalar ev fiyatının tamamını size vermez. Sadece bunun yüzde 75’lik kısmını size verir. evin fiyatı da ekspertiz tarafından belirlendiği için ne kadarlık bir kredi çıkacağı meçhuldür ve size yetmeyebilir. Konut kredisi haberlerinde sıkça gördüğünüz peşinatsız ev kredisini artık birçok banka yapmaya başladı. Bunun için ya alacağınız evi ipotek ettirmeniz gerekecek ya da aileden birinin başka bir evi varsa onu teminat olarak göstermeniz gerekecek. İki durumda da banka size ev ne kadarsa tüm parayı kredi olarak veriyor ve planlamayı, ödeme seçeneklerini de yeniden düzenleyerek uygun bir yöntem buluyor diye söyleyebiliriz.

birevim-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

thirteen − five =