En Uygun Krediyi Almak

Günümüzde bankacılık sektörünün oldukça iyi bir seviyede olduğu, birçok kişinin de firmanın da mutlaka finans sektörü ile işbirliği içerisine girmek zorunda olduğu çok rahat bir biçimde söylenen gerçektir.

birevim peşinatsız ev

Günümüzün en hareketli sektörlerinden biri haline gelen gayrimenkul sektöründe en çok konuta ilgi gösterildiği ve en çok da hem alış satış hem de aracılık gibi işlemlerin konutta olduğu söylenebilir. Konuta bu kadar yüksek oranda ilgi gösteriliyor olmasının sebeplerinin başında her ne kadar gayrimenkul alım satım gibi işlemler gelse bile işin bir diğer yanında konut kredisi alabilmenin oldukça basit olduğu ve faizlerin de çok yüksek olmadığı gerçeği gelmektedir.

Konut Kredisi genel olarak bileşik faizlere göre belirlenen rakamlardan oluşmaktadır. Konut kredisi faiz oranları bugün yüzde 8 civarında bizim ülkemiz için seyretmeye başlamıştır. Genelde herhangi bir malın ticari olarak alımını ya da satışını yani ticaret yapmayan insanların düşünce yapısı ev alayım satayım buradan para kazanırım tarzında olmaktadır. İşin en önemli boyutu olan finansal boyutu ise tamamen faizlerin o ülke için seyrettiği düzeye bağlı olmaktadır.

Konutta faiz oranları bugün yüzde 8 civarında ise siz bir ev almaya kalktığınızda ve bunu da tamamen kredi ile yapmaya çalışıyor iseniz önem vereceğiniz nokta tamamen yıllık elde edeceğiniz kazancın aldığınız kredinin üstünde olması gerçeğidir. Bir yıl içerisinde bu oranın yani yüzde 8 gibi rakamın üstünde getirisi sizlere oluyor ise o zaman ciddi şekilde kazançlı olduğunuz söylenebilir.

Bu yüzden bir ülkede bütün sektörlerde ama özellikle de gayrimenkul sektöründe çok ciddi hareketlilik olsun istiyorsanız o zaman işiniz tamamen faizlerin olabildiği kadar aşağı çekilmesi gerçeği olacaktır. Eğer bunu hükümet, millet ve bankacılar olarak yapabilecek bir düzeyde iseniz o zaman o ülkenin ve yatırımcıların önünü de ciddi şekilde açmış olmakla beraber uzun yıllar sizi idare edecek finans sistemini de kurmuş olabilirsiniz. Bu gerçeği gören birçok sektör yöneticisi de gerekli makamlardan bu işin düzeltilmesini istemektedir. En kısa süre içinde finans gerçeğini ülkemizin ve özellikle de konut sektörünün avantajlı olduğu bir seviyeye getirmeye çalışmalı ve bu konuda da herkesi bilinçlendirmeliyiz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

5 + fourteen =