Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Robotu (TIKLA HESAPLA)

Esnaf kredi kooperatifleri adı verilen kurum, 3 farklı miktarda kredi seçeneği sunmaktadır. Esnaf kefalet kredi hesaplama robotu sayesinde ödeme planınızı görebilir, farklı vade ve faiz oranlarını seçebilirsiniz. İşletme kredisi kullanmak isteyen kişilerin faydalanabilecekleri limit miktarı en çok 200 bin TL olabilir. Araç satın almak için ise 350 bin TL’ye kadar kredi verilmektedir. İş yeri satın alma kredisi için ise limit 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu miktarların resmi internet siteden güncel olarak takip edilmesi gerekir.

birevim peşinatsız ev

Halkbank’tan Esnaf Destek Paketi

Salgın nedeni ile Halkbank esnaflara nakit desteği sunuyor. Esnaflar 25 bin TL değerinde krediyi 3 ay geri ödeme olmaksızın kullanabiliyorlar. Krediden faydalanmak isteyen kişinin daha önceden kefaletten kredisi çıkması halinde, bu krediyi kullanabilmesi adına önce kooperatife başvurusunu yapma zorunluluğu bulunuyor. Eğer kişi ilk defa başvurusunu yapıyorsa ve daha önce hiç kredi çekmediyse direk olarak başvurunun Halkbank banka şubelerine yapılması gerekiyor. Başvuru yaparken yanınızda mutlaka TC kimlik belgenizin bulunması gerekiyor. Banka, başvuru sürecinde kredi kullanmak isteyen adaylardan farklı belgeler de isteyebiliyor. Bu belgelerin eksiksiz olarak yerine getirilmesi halinde kredi başvurusu tamamlanmış oluyor.

Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Günde Çıkıyor?

Kooperatife üye olmak isteyen kişilerin işletmelerinin önce açılmış olması şartı bulunuyor. Çünkü kefalet için kişilerden sicil gazetesi ile birlikte vergi levhası istenecektir. Bu istenilen belgelerin tamamlanması ve şartların olumlu olması halinde kredi çıkması için 3 gün yeterli olmaktadır. Tamamlanması gereken diğer belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kooperatife başvuru yapılan başvuru dilekçesi,
 • Verdi dairesinden alınan vergi levhası,
 • Aidat parası.

Aidat parasını elden peşin olarak kefalette tanzim edeceklerdir. Yani aidat ödemek için herhangi bir bankaya gitmenize falan gerek yoktur. Bu belgelerin tamamlanması halinde görevli memur size oda kayıt belgesi verecektir. Bu belgeyi daha sonra kullanacağınız için saklamanız gerekir.

Halkbank, KOSGEB ve buna benzer kuruluşların desteklerinden faydalanmak için mutlaka bu belgeye ihtiyaç duyacaksınız. Belgenin fotokopisini çektirmeniz iyi olur. Belediye sizden ruhsat işlemi için belgeyi talep edecektir. Kooperatif üyeliğini bu şekilde tamamlamış olursunuz.

Kooperatif Üyesi Olmanın Şartları Nelerdir?

Esnaf kefalet desteklerinden faydalanmak isteyen kişilerin mutlaka kooperatif üyesi olması gerekiyor. Kooperatife üye olmak için kişinin mutlaka esnaf ve sanatkar olması gerekiyor. Kişinin esnaf ve sanatkar sicilinde kayıtlı bulunması zorunludur. Ayrıca iş ya da ikamet yerinin kooperatifin çalışma bölgesi içinde bulunması gerekiyor. Eğer kişi aynı zamanda başka bir esnaf ve sanatkarlar kredi ve kooperatif ortağı ise yaptığı başvuru geçerli olmuyor. Bu şartları yerine getiriyorsanız siz de esnaf kefalet desteklerinden faydalanmak için ilgili bankalara başvurularınızı yapabilirsiniz.

birevim
Paylaş

16 Comments

 1. Serpil Aktaş Reply

  Tanıdığım bir esnaf ablamız kkb puanı yüzünden alamıyordu, kefil bularak krediyi aldı halkbankasından

  1. admin Reply

   Merhaba Yağmur Hanım,
   Bu gibi krediler bankalardan çekilmektedir. Bu nedenle geri ödeme tablolarına da bankalardan ulaşabilirsiniz.

  1. admin Reply

   Merhaba Muhammed Bey,
   Esnaf Kefalet kredisinde farklı tutarlarda, faizli ve faizsiz seçenekleri ile kredi çekmek mümkün.

 2. Salih Kılıç Reply

  Esnaf kefalet kredisinde faiz oranı o anki şartlara göre mi belirleniyor yoksa bizim esnaflar odasındaki durumumuza göre mi?

 3. Ayhan Ateş Reply

  Esnaf kredisi gerçekten çok güzel çevremde çeken arkadaşlar var çok düşük faizlerden alıyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

four + 18 =