Esnaf Kefalet Kredileri Hesaplama Tablosu

Esnaf kredisi almak isteyenler için en uygun seçenekleri hiç şüphesiz Halkbank sunmaktadır. Esnaflar Odası ve Sanatkarlar Kooperatifi hesaplama işlemleri sayesinde esnaf kefalet kredilerinin faiz oranlarının düşüp düşmediği hakkında bilgi edinebilirsiniz. 2021 yılının Ocak ayı itibariyle konuşacak olursak esnaf kefalet kredi faiz oranları; bir ayda bir veya üç ayda bir olmak üzere sabit tutulmaktadır. Bunun yanı sıra, 4 Ocak 2021 tarihinde yayımlanan genelge ile faiz oranlarının yıllık yüzde 4,5’tan yüzde 8,5 oranına yükseltildiği belirlenmiştir. Ancak, güncellenen faiz oranları; yeni kredi alacak tüketicilere uygulanacaktır. Bir başka deyişle, önceki tarihlerde kredi almış olanların halen daha yüzde 4,5 faiz oranından sorumlu olduklarını ifade etmek gerekir.

birevim peşinatsız ev

Sonuç olarak, yeni genelge ile beraber bir yıldan beş yıla kadar çekilecek tüm kredilerin faizleri aylık yüzde 0,7 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra, daha önce de söylediğimiz gibi esnaf kefalet kredisi yıllık faiz oranı yüzde 8,5 olarak belirlenmiştir.

Esnaf Kefalet Kredi Kesinti ve Masrafları

Kredi almak isteyenler için Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi’nin dosya masrafları da güncellenmiştir. Buna göre ipotek edilen gayrimenkul için ipotek eksper masrafının alınması söz konusu değildir. Ayrıca, masraf geri iadesi bloke sermayesi miktarı kadar olmaktadır. Ödenecek taksitlerin bitmesiyle beraber yüzde iki oranında geri ödeme yapılır. Tüm bu ihtimaller dışında dosya masrafı alma şansı bulunmaz.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu

Esnaf kefalet kredisi almak isteyenler için güncel olarak yıllık yüzde 8,5 faiz oranı sunulmaktadır. Kredi kullanmak isteyenler aşağıdaki tablodan fikir alabilirler.

  • 10 bin TL kredi kullananların eline 9.325 TL geçmektedir. Aylık geri ödeyecekleri tutar ise 660 TL olacaktır.
  • 20 bin TL kredi kullananların eline 18.750 TL geçmekle beraber ödeyecekleri aylık taksit ise bin 319 TL olacaktır.
  • 50 bin TL kredi kullananların eline 47 bin 25 TL geçmekle beraber ödeyecekleri aylık taksit ise 3 bin 298 TL olacaktır.
  • 100 bin TL kredi kullananların eline 94 bin 150 TL geçmekle beraber aylık ödeyecekleri taksit ise 6 bin 596 TL olacaktır.
  • 150 bin TL kredi kullananların eline ise 141 bin 275 TL geçmekle beraber aylık ödeyecekleri taksit tutarı 9 bin 895 TL olmaktadır.
  • Son olarak, 200 bin TL kredi kullananların eline 188 bin 400 TL geçmekle beraber 13 bin 193 TL aylık taksit öderler.

Buna ek olarak, taksitlerin bitmesiyle beraber tüketiciler dosya masrafını geri alma şansını elde ederler.

Halkbank Esnaf Kredileri Hesaplama

Yukarıda vermiş olduğumuz rakamlar ile kıyaslandığında Halkbank’ın verdiği kefaletsiz tutarların TESKOMB’un oranlarından yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak, en uygun KOBİ kredisi veren bankaların başında Halkbank’ın geldiğini ifade etmek gerekir. Diğer bankaların internet sitelerine gidilip kredi hesaplama araçları kullanıldığında bu gerçek anlaşılacaktır.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Songül Keskin Reply

    Esnaf kefaletten geçen gün abim kredi kefaleti almak için aradığında taşınmaz teminatı istiyorlarmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eighteen + 19 =