Ev Alabilme Hayalleri Ve Bankaların Desteği

Günümüz şartlarında ev sahibi olmak isteyenler tamamını peşin verecek kadar kazanca ya da birikime sahip olamadıklarından en uygun konut kredisi araştırmasına girmektedir. Ev almak hatta tamamen artık benim düşüncesinde olabilmek, kredinin bitip ipoteğin kalkması ile mümkün olduğundan, ödenme süreci de epey düşündüren konulardandır.

birevim peşinatsız ev

En düşük konut kredisi alabilmek için genelde konut projeleri ile bankaların ortak çalışmalarını sağlayan yapılar göze çarpmaktadır. Hem ev sahibi olup, hem de çalışılan ve anlaşma sağlanan bankaya yönlendirme yapılması, her iki tarafın da otomatik müşterisi olmayı sağlamaktadır. Bu durum müşterinin mağdur olmadan en uygun konut kredisi faiz oranları ile kredinin vadelendirildiği dönemi kapsamaktadır. Konutta kredi, alım gücünün artmasını sağlarken, ödeme planları da içinde oturarak kira öder gibi kredi ödemeyi kolaylaştırdığından, ihtiyaç sahipleri için evlerinde daha huzurlu ve rahat yaşamalarına olanak tanınmaktadır.

Mortgage sistemi olarak da bilinen bu yöntem, uzun vadeli krediyi kapsamaktadır. Yeni inşaat konutları depreme dayanıklı ve önlemler arttırılarak yapıldığından, kullanılan malzeme kalitesi ve işçilikte artmıştır. İnşaat projelerinin kapsamlı bir şekilde mimar ve mühendislik çizimleri, gerekli yerlerden alınan belge ve ruhsatlar, işlemlerin zorunlu olan kısımlarıdır. Son yılların en önemli projelerinden olan kentsel dönüşüm de inşaat sektöründe daha kapsamlı ve geniş projelerin ortaya çıkmasını sağladığından, eski ve kullanılması sakıncalı binalar yıkılarak yerine yenilerinin yapılmasını sağlamaktadır.

Evde yaşayacak kişi sayısı ve kullanım durumu düşünülerek metrekaresi seçildiğinden, büyüklük durumu arttıkça fiyatların da arttığı gözlemlenmektedir. Ev alma düşüncesindeki kişilerin en uygun konut kredisi veren banka araştırmaları da faiz oranlarına bakılarak yapıldığından, sık sık takip edilerek bütçe ayarlaması yapılmaktadır.

Hayat şartları ve geçim sıkıntısı kolay ev alabilme imkânlarını kısıtladığından, bankaların desteği konutta kredi sağlaması, düşüncelerin hayalden öte gerçeğe dönüşmesine fırsat sunmaktadır. İkinci hatta üçüncü evi alanlar için konut kredileri, kira getirisi ile kredilerin ödenmesine olanak tanıdığından daha rahat ve sıkıntısız ödeme yapılmasını sağlar. Bankalara kredi borcunun bitirilip borcu yoktur belgesi ile birlikte ipotek kaldırılıp tamamen ev sahibi olanlar, kendilerini daha huzurlu ve mutlu hissetmektedir. Bu seviyeye ulaşmış olanlar kredi ödemeye alıştıklarını düşünerek başka projeleri araştırma içerisine girip, bütçeye göre yeniden ev alma girişiminde bulunmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five × 2 =