Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli

Ev almak için kişilerin elinde ne kadar peşinat bulunması gerektiği sıklıkla merak ediliyor. Evin toplam değerinin %25i kadar bir miktarın peşinat olarak ödenmesi yeterli olacaktır. Bu alanda bankalar ile iş birliği yapacak ve mortgage sisteminden istifade edecek olan kişilere evin toplam tutarının yüzde %75i oranında bir kredi verilir.

birevim peşinatsız ev

Faiz Tutarı Hakkında

Bu kredinin ne kadar faiz ile kişilere sunulacağı ise hem dönemin ekonomik koşullarına bağlıdır hem de sizin talep ettiğinizi taksit miktarına göre değişim göstermektedir. Talep edilen taksit miktarı artış gösterdikçe uygulanacak olan faiz oranının da bir kademe daha artacağının ayrıca belirtilmesi gerekir.

Küçük Bir Birikim Ev Sahibi Olmanızı Sağlayacak!

Normal koşullarda kişilerin ev sahibi olmaları için büyük bir birikim yapmaları gerekir. Son yapılan satın alım kolaylıkları ve kredilendirme adımları ile beraber kişilerin ev sahibi olmaları daha kolay ve sorunsuz bir hal alacaktır.

Peşinat tutarının kısıtlı tutulmaya başlaması ile beraber konut satın alan kişilerin sayısında da büyük bir arış olduğu görülmektedir.

Bu detaylara bakıldığı zaman özellikle elinizde yer alan cüzi bir tasarruf tutarı ile taksit öder gibi ev sahibi olma imkanını da elde edeceksiniz. Bu noktada sorun yaşamamak adına sadece güvenilir olan bankalar ile iş birliği yapmaya da ayrıca önem vermelisiniz.

Mortgage Kredileri ile Ev Sahibi Olmak Çok Daha Kolay!

Sunulan kredi seçeneklerine bakıldığı zaman hemen her bütçeden kişinin kendi kazanım tutarına göre taksit belirleyip ev sahibi olması mümkündür. Elinde yer alan peşinat tutarı düşük olan kişilerin buna uygun konutlar satın alması için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Ülkemizde konut sektörünün oldukça verimli ve alternatifli bir yapıya sahip olması kredi tutarınıza uygun bir ödeme planının hazırlanması ve konut bulunmasını da kolaylaştırır.

Önden Ödeme İmkanı

Ön ödeme yapmanızın hemen sonrasında dileyen kişiler ara ara eline geçen toplu tutarları da direkt olarak krediye yatırabilmektedir. Bu şekilde kredi sürecinin tahmin edilenden çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanması için fırsat verilmektedir. Elinize geçen toplu paraların yatırılmasına imkan veren esnek kredi seçeneklerinden istifade etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Ödeme Süreci İçin Teminat Vermek Şart Mı?

Ev kredisi almak isteyen kişilerin peşinatı olmaması durumunda hali hazırda sahip oldukları malları teminat gösterme gibi bir hakları da bulunmaktadır. Bu noktada ödeme sürecinin sorunsuz şekilde başlatılması ve ön ödeme olmasa dahi mortgage sisteminden istifade etme hakkınızın olması mümkün kılınır.

Ödeme aşamasında sıkıntı olması durumunda teminat olarak gösterilen ve ipotek edilen mal üzerinde hak iddia edemezsiniz. Bu nedenle ödeme aşamasını genel gelir analizinin sorunsuz şekilde tamamlanmasının hemen sonrasında kişilere sunulması gerekir. Ancak bu şekilde süreç sorunsuz tamamlanır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 + 1 =