Ev Almanın Kolay Yolu Nedir? Nasıl Kolay Ev Alınır?

Ev satın almak günümüzde hemen herkesin birincil hedeflerinden biri haline gelmiştir. Kimi bireyler kendilerine ait bir yaşam alanı elde edebilmek için ev satın almak istemektedir. Bunun yanı sıra artık gayrimenkuller gelir amaçlı da satın alınabilmektedir. Kira gelirlerinde yaşanan artış, gayrimenkul gelirlerinden oldukça yüksek fiyatlar elde edilmesini sağlamaktadır.

birevim peşinatsız ev

Kira gelirlerinde meydana gelen artışın gayrimenkul alımlarındaki fiyatları da yükseltmesi pek çok kişi tarafından sorun olarak görülmektedir. Özellikle orta halli bireyler bundan ötürü ev satın almak konusuna büyük bir sorun olarak bakmaktadır. Ancak ev almanın kolay yolları sayesinde artık hemen herkes ev sahibi olabilmektedir.

Kolay Yoldan Ev Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Ev satın almak denince yakın geçmişe kadar banka kredilerin akla geldiği bir gerçektir. Günümüzde de her bankanın kendi sistemine göre ev kredileri bulunmaktadır. Kredi çeken bireyler, sonraki aylarda belirlenen faizler üzerinden ödemelerini yapmaktadır. Ancak faiz ödemeden ev almak da pek çok kişinin istediğidir. Bu tip istekler ve banka kredilerinden uzak kalmak isteyenler için artık değişik kampanyalar meydana getirilmiştir. Kampanyalar imece olarak bilenen bir usul üzerinden işlemektedir. Oluşturulan usulde kişilerin maddi güçleri kaç kişilik bir gruba dâhil olacaklarına karar vermelerinde etkin rol oynamaktadır. Böylelikle grupta yer alan kişilerin tamamı aylık ödemeler ile ev satın alabilmektedir.

Peşinat Ödemeden Ev Satın Almak

Ev alımlarında bilinen sorunlardan biri de peşinatlardır. Peşinatlar genellikle oldukça yüksek rakamlardan oluşmaktadır. Kişiler de genellikle peşinatları banka kredilerinden elde ederek geri kalan ücretleri ise taksitli olarak ödenmektedir. Peşinatsız ev satın almak için imece usulü ya da altın günü mantığında olan projelerin kullanımı önerilmektedir. Çünkü bahsedilecek olan sistemlerde peşinat ödemeleri zorunlu değildir. Bireyler sadece kayıt işlemleri öncesinde organizasyon giderleri için belli bir ödeme yapmaktadır. Geriye kalan ödemeler ise kişilerin maddi olanaklarına göre tercih edecekleri bir gruba dâhil olmalarından sonra belirlenmektedir. İmece usullerinde kontrolün neredeyse tamamı ev sahiplerinin elinde bulunmaktadır.

Ev Alımlarında Farklı Kampanyalar

Grup kampanyaları olan sistemler artık ev almanın kolay yolu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu tip uygulamalar pek çok farklı isim üzerinden yapılmaktadır. Bireyler sistem erişimlerini şubelere giderek sağlayabilmektedir. Ayrıca her markanın kendine özel bir internet sitesi de bulunmaktadır. Kişiler ön bilgilendirme ya da merak ettikleri sorunların yanıtlarını bu internet sitelerinden elde edebilmektedir. Özellikle son bir yıl içerisinde artan şubeleri ile dikkat çeken marka isimleri Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Kampanya katılımcıları bu sayede istedikleri şehirlerden istedikleri evleri satın alabilmektedir. Satın alımlarında standart prosedürde çekiliş sistemi işlemektedir. Bu sayede katılımcılar ilk taksit ödemelerinden hemen sonra bile hayal ettikleri evleri satın alabilmektedir.

Ev Alım Kampanyalarında Güvenirlik

Ev alımları konusunda farklı kooperatifler ya da müteahhitler tarafından dolandırılan insan sayısı oldukça fazladır. Kolay yoldan en almak uğruna dolandırıcı firmaların ağına düşülmesi de mümkündür. Bu tuzaklardan uzak kalmak için kişiler muhakkak referansları iyi olan kuruluşlara müracaat etmelidir. Referansları iyi olan ya da şube sayısı fazla olan kuruluşlar maksimum güvenlik arz etmektedir. Üstelik bireyler mutlak suretle sözleşmelerini okuyarak imzalamalıdır. Böylece istenmeyen durumlarla karşılaşıldığında hukuki yollardan hak aramak imkânı doğabilmektedir. Ülkemizde en bilinen ev satın alma sistemlerine sahip olan; Fuzulev, Birevim ya da Eminevim gibi kuruluşların güvenilir şekilde kabul edildikleri bir gerçektir. Kişiler tercihlerine göre seçim yaparak kısa sürede ev satın alabilmektedir.

 

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

2 + nine =