Ev Dekorasyonu Hakkında Birbirinden Yaratıcı Fikirler!

Zaman zaman herkes istediği yaşam alanına kavuşmak için evinizin dekorasyonu üzerine yenilikçi fikirler uygulama ve değişikliğe gitme ihtiyacı hisseder. Eğer bu değişikliğe giderken dekorasyon yeniliğini kendiniz yapmak ve böylece yeni dekoratif ürünlere harcayacağınız paradan tasarruf etmek istiyorsanız, son dönemlerde oldukça popüler hale gelmiş kendin yap projeleri sizin için birebir. İşte karşınızda birkaç ev dekorasyonu fikri:

birevim peşinatsız ev

  1. Eski Bilgisayarınızdan Yeni Ev Eşyaları

Hepimizin evinde artık hiç kullanmadığımız ama bir yandan da vedalaşmak istemediğimiz eşyalar var. Bunlardan biri yıllar öncesinin vazgeçilmezi ama artık çalışmayan masaüstü bilgisayarınız. Eski monitörünüzün içini boşaltarak şeffaf bir akvaryum yapabilirsiniz. Sadece bu da değil klavyeyi silikon tabancası yardımıyla bir konserve kutuya yapıştırarak otantik bir kalemlik elde edebilirsiniz.

  1. Şişeleri Geri Dönüştürmenin En Güzel Yolu

Kullanıp attığınız onlarca litrelik büyük pet şişelerin içinde aslında çiçek büyütebileceğinizi, şık saksılar olarak kullanabileceğinizi düşünmeniz için kendinize bir fırsat verin. Bu sayede geri dönüşüme de katkınız olacaktır. Eğer pet şişeleri yeterli bulmuyorsanız vazo olarak cam şişeleri kullanabilir ve zarif bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Ben biraz daha el emeğine değer verenlerdenim diyorsanız şişeleri boyayarak minik avizeler haline getirmeniz de mümkün.

  1. İnşaat Paletlerinden Mobilyalar

Son dönemlerin yeni trendlerinden biri ve ev dekorasyonunda yaratıcı fikirler kategorisinin bir numarası özellikle bahçe dekorasyonunda inşaat paletlerinden biçme oturaklar, köşeler ve sehpalar kullanmak. Evde kendiniz veya bir marangoz yardımıyla istediğiniz boyutta yeni bir mobilyaya sahip olabilirsiniz. Hem şık hem de az maliyetli olacaklardır.

  1. Kapılar Dekorasyona Açılıyor

Eski ancak otantik görünümlü ahşap kapıları istediğiniz gibi boyayıp süsleyerek ve camlarını çıkartarak kitaplık haline getirebilirsiniz. Şaşırtıcı bir fikir olmasının yanında oldukça modern görüneceklerdir.

  1. Romantik Bardaklar

Artık kullanmadığınız bardaklarınızı eski dolap köşelerinden çıkarıp içine mum koyun. Ne kadar değiştiklerine inanamayabilirsiniz.

  1. Kalem Konserveleri

Gün içinde birçok çeşit konserve kullanıyoruz. Onları değerlendirmek için de bir yol var. Seçtiğiniz konserveleri renkli kağıtlarla kaplayarak harika kalemliklere dönüştürün.

  1. Kutu Kutu Toka

Şeker kutularının etiketini çıkartıp içerisine en ihtiyaç duyulan anlarda kaybolan tel tokalarınızı koyun. Kullanıma hazır ve oldukça düzenliler.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Hülya Bozkurt Reply

    Ev dekorasyonunda, göz yormayacak ancak bir o kadar da hoş izler bırakacak şekilde dekorasyon sağlamamız gerekiyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

11 − three =