Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (Gelir Belgesiz)

Bankalardan ihtiyaç kredisi başta olmak üzere diğer kredi türlerini almanın çok kolay olmadığını ifade etmeliyiz. Herkesin bildiği üzere herhangi bir işte çalışmayan ve geliri olmayan kişilere kredi verilmez. Ancak, üzerine kayıtlı bir gayrimenkulü ipotek olarak gösterenler kredi alabilirler. Bazı bankalar ipotekli krediye izin verirken bazıları vermeyebilir.

birevim peşinatsız ev

Ev hanımlarının genellikle herhangi bir geliri yoktur. Ancak, gerek kendileri gerekse de aile üyeleri için kredi ihtiyaçları olabilir. Bu yüzden, ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Bankaların uygulamış olduğu politikalar neticesinde 18 yaşından 80 yaşına kadar her insan çalışıp çalışmamasından bağımsız olarak kredi alabilir. Ev hanımları; gelir belgelerinin olmamasından dolayı dezavantajlı olsalar da işsizlik oranlarının artmasıyla beraber birçok banka bilhassa ev hanımları için özel kampanyalar düzenlemiştir. Daha önceki kredi ödemelerini yapamadığı için kredi notu düşük olan ve gelir belgesi bulunmayan kadınlar da istedikleri takdirde bankalardan kredi alma şansına erişirler. Peki, nasıl?

Kredi kullanmak isteyen ev hanımları; bankalarda mevduat hesabı oluşturmalıdır. Hesaplarına yapacakları düzenli nakit akışıyla beraber kredi notu oluşturabilirler. Bu sayede, kısa sürede kredi notlarını yükselterek bankaların gözünde iyi bir müşteri olma şansını elde edebilirler.

Ev Hanımlarının Kredi Alma Şartları

 • Ev hanımları; her şeyden önce uzun vadeli kredi çekemezler. İpotek gösterdikleri takdirde kredi alsalar da ortak tapulu bir ipotek ise eşlerinin rızası da olmalıdır.
 • Ev hanımlarının herhangi bir yasal takibin içerisinde olmaması istenmektedir.
 • Yüksek bir kredi notuna sahip olan ev hanımı daha kısa sürede kredi alabilir.
 • Kira başta olmak üzere herhangi bir ek geliri olanlar kredi kullanabilirler.
 • Emekli aylığı beyan edildiği takdirde kredi alınabilir.
 • Kefil gösterildiği takdirde en kısa sürede kredi alınacaktır.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Verir?

Şekerbank, CepteTEB, Akbank, PTT, HSBC, Denizbank, ING, QNB Finansbank, Aktifbank, Yapı Kredi, İş Bankası ve Ziraat Bankası; gerekli şartlar sağlandığı takdirde ev hanımlarına kredi verebilir. Bu bankalar arasında Ziraat Bankası, ING Bank, İş Bankası dışında kalanlar gelir belgesi istemeden finansman desteğinde bulunmaktadır.

 • Cepteteb: Gelir belgesi istemez. Kredi üst limiti ise 50 bin TL’dir.
 • ING: Gelir belgesi istemekle beraber kredi üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir.
 • Enpara: Gelir belgesi istemez. Kredi üst limiti 40 bin TL’dir.
 • Şekerbank: Gelir belgesi istemekle beraber 10 bin TL kredi üst limiti vardır.
 • Aktifbank N Kolay: Gelir belgesi talep etmez. En kolay kredi veren bankalardan birisidir. 40 bin TL kredi üst limiti bulunur.

Tüm bunlara ek olarak, Denizbank’ın ev hanımları için özel olarak hazırlamış olduğu özel altın günleri ve ev hanımlarına mevduat biriken hesap gibi seçenekleri bulunmaktadır.

 

birevim
Paylaş

2 Comments

 1. Kadir Bulut Reply

  Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar listesi için teşekkürler ancak bir çoğu sıcak bakmıyor pandemiden midir anlamadım anneme kredi vermediler

 2. Şükrü Polat Reply

  Ev hanımlarına kredi son zamanlarda vermeleri çok iyi oldu pandemiden dolayı benim annemde çekti bir miktar kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five + 13 =