Ev Sahibi Olma Fırsatı

Herkes başını sokacağı, huzur bulacağı, benim diyeceği bir eve sahip olmak ister ve başarıncaya kadar da mücadele eder. Günümüz şartlarında peşinatsız ev almak, hayallerin gerçeğe dönüşmesine sebep olsa da, uzun vadeler ve faiz oranları yaşamın önemli bir kısmında bankaya borç kapatmakla geçmektedir.

birevim peşinatsız ev

İnşaat firmalarının birbirinden cazip ve kapsamlı projeleri, peşinatsız ev kredisi veren bankalar ya da konut kredisi faizleri gibi araştırmaların yapılmasını gerektirir. Uygun ödeme koşulları ile peşinatsız ev almak hem daha çok konut projesinin araştırılmasını, hem de bankaların konut kredi faizlerinin öğrenilmesini sağlamaktadır. Bir evim olsa düşüncesindeki insanlar için, ödeme koşulları en önemli etkenlerden olup, evin özelliklerinden dahi önce gelmektedir. Evin metrekare, cephe, balkon vs. gibi özellikleri aylık kredi tutarını öğrendikten sonra ilgiyi arttırdığından, faiz oranları konut projelerinin satış rakamlarını yükseltmektedir.

Yaygınlaşan ve insanlara büyük kolaylık sağlayan mortgage sistemi sayesinde, insanların uzun vade de alabileceklerini düşündükleri evler, kira öder gibi ödeme fırsatları sunulduğundan daha kısa sürede gerçeğe dönüşmektedir. Kendi evimdeyim düşüncesi insanlara her zaman daha çok güç ve moral verdiğinden, sıkıntıların aşılması da daha kolay olmaktadır. Son yılların en yeni ve kapsamlı olan projelerinden biri de, kullanılamaz eski binaların veya hala kullanılıp risk taşıyanların yıkılarak yenisinin yapılmasını, yani kentsel dönüşümü kapsamaktadır.

Kentsel dönüşüm projelerine giren eski binalar, yerini yeni ve daha kapsamlı projelere bıraktığından, hem daha fazla insan ev sahibi olabilmekte, hem de depreme karşı önlem alınmaktadır. Deprem yasasına uyumun zorunlu olması, binaların sağlamlık ve kalitesini arttırmıştır. Uygunluk belgesi ve raporu alamayan projelerde inşaat başlamadığından, öncesinde tüm işlemlerin uygunluğu sağlanmaktadır.

Hayaller insanlar için sınırlı değildir, fakat en büyük hayaller sıcak yuvalarda kurulmaktadır. İnsanların kendilerini güvende hissetmeleri, duygu ve düşüncelerini gerçekleştirmek için plan yaptıkları yerleri evleridir. Bu yüzden kendi ayakları üstünde durmaya başlayan ve para kazanmaya başlayan herkesin düşüncesi bir gün kendi evine kavuşabileceği günün hayalini kurmaktır. Bu anlamda birikim yapamayan veya kazancı yetmeyenlere de bankalar destek sunarak, kendi evlerine kavuşmalarını ve gelecek için yatırım yapmalarını kolaylaştırmaktadır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

20 − 19 =