Ev Sahibi Olmak İçin Beklemeyin!

Kiracı olmanın getirdiği zorluklar düşünüldüğü zaman ev sahibi olmak ve kendi evinde oturmak daha güvenli ve huzurlu bir hayat getirir. Ev sahibinin baskıları, kira zamları, evde istenilen değişikliklerin ve tadilatların yapılamaması, ev sahibinin her an evden çıkarma riski ve daha birçok huzur bozan konu, kiracıları ev sahibi olmak için teşvik etmektedir. Ancak yeterli birikimin olmaması ve çeşitli maddi sıkıntılar ev sahibi olmak isteyen kişilerin hayallerini erteletmektedir.

birevim peşinatsız ev

Ancak her ay ortalama bir kira bedeli ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Bankaların yaptığı konut kredisi kampanyaları ile uygun faizlerle ev sahibi olabilirsiniz. İyi bir kredi notu ile kolaylıkla konut kredisi çekebilir ve hemen ev sahibi olabilirsiniz. Banka ile yapacağınız sözleşmede üçüncü kişilere muhtaç olmadan, uzun vadede ve her ay ortalama bir kira bedelindeki tutarlarla ödeme yaparak bütçenizi zorlamazsınız. Uygun konut kredisi kullanabilmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

– Faiz oranları: Bankaların verdikleri konut kredilerinin faiz oranları değişmektedir. Bunun sebebi her bankanın yaptığı farklı kampanya dönemlerinden kaynaklanmaktadır. Bunun dışında kredi kullanılan dönemdeki ekonomik dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki yükselişte faiz oranlarını etkileyen en önemli faktörlerdir. Kredi kullanılacak dönemdeki ekonomik durum ve döviz fiyatları takip edilerek, faizlerin düştüğü zaman da konut kredisi kullanmak sizin karınıza olacaktır. Bu sayede bütçenizde ciddi bir kar elde edebilir ve ödemelerinizin daha düşük tutarlarda olmasını sağlayabilirsiniz.

– Banka kampanyaları: Devlet bankaları ve özel bankalar çeşitli dönemlerde konut kredisi almak isteyenler için çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalar uzun vadeli ödeme koşullarını ve düşük faizleri içermektedir. Bazı bankalar da kredi kullanırken sizden kefil göstermenizi talep etmezler. Bütçeniz için en iyi konut kredisi seçenekleri için bir kaç banka ile görüşmeli ve hepsinden ayrı ayrı teklif alarak bir plan oluşturmanız sizin karınıza olacaktır. Bu sayede uygun faiz oranlarıyla bütçenizde zorlanmadan ev sahibi olabilirsiniz.

Diğer bir önemli konu ise bazı bankalar çeşitli dönemlerde ve özel müşterileri için faizsiz krediler vermektedir. Bu kredilerden yararlanabilmek için iyi bir kredi notunuzun olması ve geçmişten gelen bir vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir. Diğer kredilere oranla çok daha kısa sürede ödeme yapılan faizsiz krediler, bir birikimiz varsa eğer sizin için en karlı kredi seçeneklerinden birisi olur.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

15 − 7 =