Evim Olsun İsteyenler İçin Konut Kredisi

Artan enflasyon oranları, geçim şartlarının zorluğu bir de yüksek kira bedelleri günümüzde insan hayatını maddi manevi zorlaştıran en büyük etkenler arasında yer alıyor. Mutluluğun anahtar kelimeleri olan bir ev, bir araba hayali de gün geçtikçe artan hayat standartlarının pahalılaşması ile imkânsız hale geliyor. Bu olumsuz durumu akıllıca çözümler üreterek ve emek vererek aşmak nihayetinde mümkün. Emlak ve konut sektöründe faaliyet gösteren ve yeni konut projeleri hayata geçiren özel firmalar da ev sahibi olmak isteyenlere yeni çözümler getirme niteliği taşıyor. Bunun yanı sıra bütün bankalar da en uygun konut kredisi hizmetini vererek insanların ev sahibi olmasını sağlıyor.

birevim peşinatsız ev

Bankaların Konut Kredileri

Ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri yöntem bankaların konut kredisi faizleri ile sunmuş olduğu Mortagage yani Konut Kredisi hizmeti. Bankalar bir ev sahibi olmak isteyen kullanıcılara 3 aydan 360 aya kadar vade ve çeşitli ödeme fırsatları ile konut kredisi desteği sağlıyor. Tabi vade süresi, faiz oranları ve mortagage yani konut kredisi ürünlerinin çeşitliliği, ev almak isteyenlerin bankadan talep ettiği meblağ ve tercih edilen bankaya göre çeşitlilikler gösteriyor.

Bankalardan Konut Kredisi Almanın Şartları

Bankalar ev sahibi olmak isteyenlere çeşitli vade ve faiz oranlarında birçok konut kredisi ürününün hizmetini sunuyor. Konut kredisi almak için de çeşitli şartların, konut kredisi almak isteyen müşteri tarafından sağlanması isteniyor. Bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterse de temel olarak sunulan şartlar her banka için aynı. Kredi talep edenin talebi öncelikli olarak kredi geçmişine bakılarak değerlendiriliyor. Yani kredi almak isteyen kullanıcının ilk olarak geçmişindeki banka borçlarının düzenli ve eksiksiz ödenmesidir. Diğer önemli şartlardan biri ise kredi talebinde bulunan kişinin net bir gelire sahip olmasıdır.

Bu gelir ne kadar çok artarsa bankanın vereceği kredi tutarı da aynı ölçüde artış gösteriyor. Bazen bazı bankalar müşterilerinden alınacak kredinin -15 gibi bir tutarının bankaya yatırılmasını talep ediyor. Tabi bu şart her banka için geçerli olmamakla birlikte bankadan bankaya göre oran farklılıkları gösterebilir. Ayrıca konut kredisi alacak müşteriden Zorunlu Deprem Sigortası veya Hayat Sigortası gibi poliçelerin istenmesi de bu şartlar arasında yer alıyor.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

4 × three =