Faizli Konut Alımı İyi Düşünülmelidir

Faizli konut alımı, günümüzde çok yaygın bir şekilde sürmektedir. Her dakika her saniye, yapılan reklamlarla, faizli ev alımının çok rahat olduğu ve fazla masrafa gerek kalmadığı anlatılıyor. Bu durumda yapılacak iş, imzalayacağınız faizli kredi sözleşmesini en iyi şekilde irdelemektir.

birevim peşinatsız ev

Bankalarla Yapılan Sözleşmeler Dikkatle İncelenmelidir

Bankalarla yapılan sözleşmelerde, sözleşme şartlarını en iyi şekilde okumalısınız. Ancak şurası gerçektir ki, evin fiyatı kadar faiz ödeyeceksiniz. Ödeyemediğiniz zaman taksitlere de faiz binecek, en sonunda eviniz elinizden alınacak. Bu şartlar çok ağır şartlardır. Bu şartlardan dolayı faizli kredi ile ev alım işleri çok gerilemiştir.

Yeni Nesil Faizsiz Ev Sistemleri

İnancımıza daha uygun olan faizsiz ev sistemlerinde, evin parasını ödüyorsunuz. Aracılar, aracılık hizmet ücreti alıyorlar. Bu ücret, bankalarda olduğu gibi astronomik değil. Gayet cüz’i olan bu ücretlerle, faizsiz konut elde etmek oldukça kolaylaşmıştır. Bu faizsiz konut kredisi ile çalışan kurumlar, imece usulü ile çalışırlar. Siz evinizin taksitlerini ödüyorsunuz.

Yılın belli zamanlarında kura çekiliyor ve bu kura ile ev sahibi olabiliyorsunuz. Bu kura sonucu eve yerleşip, kira öder gibi ev sahibi oluyorsunuz. Bu yöntemlerle, yıllarca astronomik faiz ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu kurumlar faizsiz konut kredisi veren bankalar konusunda da uzmandır. Adının faizsiz olması önemli değildir. Asıl önemli olan içeriğin faizsiz olup olmadığıdır. Bu nedenle banka işlerinde en iyi incelemeyi yapmak gerekir.

Para Biriktirerek Ev Alabilir Miyim?

En sağlam ev alma sistemi olmasına karşın, bütün ev ihtiyacı olan kişiler, genellikle dar gelirli ailelerdir. Bu aileler belki evin bir kısmını karşılayan parayı biriktirebilirler. Ancak, kalan kısmı tamamlamak bir ömre sığmayabilir. Şehir hayatında hem kira ödeyip, hem para biriktirmek zordur. Bu zoru başaranlar olabilir. Ancak genelde yapılamayan bir uygulamadır. En iyisi tutumlu olmaktır. Ev parasının büyük kısmı biriktiyse, peşinata sayıp kalan kısmını faizsiz çalışan kurumlardan ev alarak sorunu çözebilirsiniz. Bu şekilde en azından kiradan kurtulursunuz ve faizsiz ev almış olursunuz.

Günümüz şartlarında en iyi uygulama olan faizsiz ev uygulaması, kısa yoldan ev sahibi olmanın en kısa ve pratik yoludur. Güncel ev fiyatları ile sorunu çözen hizmet bedeli ile çalışan ve size sadece ev parası ödeten kurumlarla çalışmak yerinde olur.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

19 + three =