Faizsiz Konut Kredisi Almak Mümkün mü?

Ev almanın gittikçe kolaylaştığı yıllarda, çoğalan bankalar ve rekabet ortamı nedeniyle büyük miktarlı krediler oldukça avantajlı imkanlarla çekilebiliyor. Bunun için herhangi bir peşinatınızın olmasına da artık gerek yok. Tüm bunların dışında faizsiz konut kredisi seçeneği devlet destekli olarak sunulan bir proje. Bunu gerçekleştirmek için anlaşmalı olan bankalara başvurmanız ve bazı şartları ve hükümleri taşıyor olmanız gerekiyor. Bu şartları sağladığınız durumda devletin faiz almadan kredi kullanmanıza imkan verdiği durumlar oldukça avantajlı olabiliyor.

birevim peşinatsız ev

Kimler Faizsiz Konut Kredisi Alabilir?

Sanayi Bakanlığı’nca Kosgeb Kobilere 50 bin liraya kadar faiz almadan kredi kullanım imkanı vermektedir. Bunun dışında köye geri dönenler için 30 bin lira faizsiz hibe verilmektedir. Sadece bunlar değil aynı zamanda, işçilere, çiftçilere ve özel sektörde çalışanlara da faizsiz kredi seçenekleri sunulmaktadır.
Konut kredisi faiz oranlarını düşünmek zorunda kalmayacağınız yöntemlerden biri de banka şubesine direkt olarak kar payı ödemektir. Böylece faizin yükünden kurtularak bankaya borçlanmış olursunuz. Bu yöntemde banka evin % 75’ini alır ve fiyata vadeli kar ekleyip size taksitli satar. Yani siz vade ödemez yalnızca faizsiz kredi kullanmış olursunuz. Bunun tek eksi yönü evin fiyatının yükselmiş olmasıdır.

Faizsiz Krediler İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

Faizsiz kredi seçenekleri size uygun geliyorsa ve avantajlardan yararlanmak istiyorsanız temel aşamada bazı evraklara ihtiyacınız olacaktır. Uygun konut kredisi alırken vereceğiniz bu evraklar nüfus cüzdanı ya da pasaport, ehliyet gibi bir evrak, gelirinizin belgelendiği kağıt ve buna benzer gelir gösteren belgeler, ikamet adresi, eğer ikametgah belgesi alamadıysanız adınıza düzenlenmiş olan ve son bir ay içerisinde gelmiş olan elektrik, ev telefonu ya da doğalgaz faturası, ev kredisi çekiyorsanız evin tapusu ve kat mülkiyetinin olduğunu gösterir belge, araç kredisini faizsiz olarak alacaksanız proforma fatura belgesi ve bu krediyi size sağlayacak olan bankanın özel olarak istediği diğer belgeleri sayabiliriz. Tüm bu evraklar ve diğer dahil edebileceğimiz evraklar sonunda, faizsiz kredi sahibi olmaya oldukça yaklaşırsınız diye söyleyebiliriz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

7 + 9 =