Faizsiz Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Faizsiz kredi vermek isteyen bankalar devletle anlaşmalı olarak bazı şartları sağlayan kullanıcılara bu krediyi verir. Bunların bazıları da hibe edilen kredilerdir. 30 bin lira geri ödemesiz hibe, Kosgeb hibesi, köye geri dönüş kredisi gibi bir çok farklı seçeneği olan bu krediler her kullanıcının kolaylıkla alamayacağı ve bunun için bazı şartları taşıması gereken kredi seçenekleridir. Faizsiz konut kredisi seçeneği de faiz ödemeyen ve ev sahibi olmak isteyen kullanıcıların bankalardan kar payı karşılığında aldığı evlerle oluşturulmuştur. Bunu hangi bankaların ve şubelerin yaptığını detaylı olarak öğrenmeniz gerekecektir. Bu usulde banka evi alır ve üzerine vade farkıyla size satar. Siz de faiz ödemeden evin sahibi olmuş olursunuz.

birevim-reklam

Faizsiz Kredi Seçenekleri Nelerdir?

Kosgeb, faizsiz kredi veren kurumların başında gelmektedir. İşyeri sahiplerini desteklemek amacıyla bunu yapan Kosgeb 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunmakta. Tabi bu krediyi almanız için size sunulan birçok şart bulunuyor. Konut kredisi anlamında herhangi bir bankanın faizsiz kredi imkanı olmasa da yukarıda anlattığımız şekilde vadeli olarak size bu imkanı tanıyor. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı 30 bin lira geri ödemesiz hibe veriyor. Bunlar köy yerine kesin olarak dönecek olan insanları ilgilendiriyor. Faizsiz otomobil kredisiyse bankaların promosyon paketleri içerisinde yer alıyor ve kasko fiyatına göre araba kredisi alınabiliyor. Bunlar dışında bankalar kimi zaman belirli bir kesimi ilgilendiren ve belirli süresi olan faizsiz kredi kampanyalarını sunabiliyor.

Faizsiz Kredi Belgeleri Nelerdir?

Her krediye göre farklı belge istenebiliyor olsa da temel anlamda bazı belgelerin ortak olduğunu söyleyelim. Bunlar: nüfus cüzdanı ya da onun yerine geçecek pasaport, ehliyet belgesi, araç kredisi alıyorsanız phoforma faturası, ev kredisi alıyorsanız tapu ve kat mülkiyeti yazısı, gelirinizin ibraz edildiği yazı, hayvancılıkla ilgili kredi alacaksanız hayvanlara ait çeşitli sağlık belgeleri ve son olarak da her bankanın özel olarak istediği spesifik belgeler olabiliyor. En uygun konut kredisi seçenekleri için faizsiz olanlara bakmanın sonuç vermeyeceğini söyleyebiliriz.

birevim-reklam
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

sixteen − 7 =