Faizsiz Kredi Seçenekleri Nelerdir?

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için bazen bankaları tercih ediyorlar. Bu durumda faiz ödemeden kredi almak ve bununla işlerini hallettikten sonra geri ödemek istiyorlar. Bunun tercih edilmesinin bir başka nedeni de İslami tercihler oluyor. Faizsiz kredi veren katılım bankaları sayesinde bu istekleri yerine getirilebiliyor.

birevim peşinatsız ev

Tabi bunun yapılırken karşılığında bir mal veya mülk bankalar tarafından isteniyor. Ülkemizde gelişmekte olan katılım bankacılığı bu imkanı insanlara sunuyor. Öncelikle bu hizmeti veren bankaları bulmalı ve ardından hangisinin doğru işlem yaptığını çözerek hareket etmelisiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar arasından tercih yapmak tamamen kredi çekmek isteyen kişiye bırakılıyor. Ülkemizde bu hizmeti veren birkaç tane banka var. Bu bankaları inceledikten sonra sizde istediğinize başvuru yaparak faizsiz kredinize sahip olabilirsiniz.

  • Vakıf Katılım Bankası: Vakıf Katılım sunduğu hizmet ile müşterilerine istedikleri konu hakkında finansman desteğini faizsiz olarak sunuyor. Katılma hesabı, cari, konut, taşıt, arsa ve iş yeri hizmeti sunuyorlar.
  • Ziraat Katılım Bankası: İhtiyaç, konut ve taşıt finansmanı hizmetlerini devlet çatısı altında Ziraat Katılım bankası üzerinden almanız mümkündür. Bunun dışında banka kartı ve kredi kartı hizmeti de sunuluyor.
  • Türkiye Finans: Faizsiz kredi hizmetini özel bir banka olarak sunuyorlar. Katılım payı tahsil ederek istediğiniz finansmanı bu banka üzerinden değerlendirme şansınız var.
  • Albaraka Türk: Albaraka ülkemizde hizmet veren yabancı sermayeli faizsiz bankacılık şirketlerinden bir tanesidir. Her türlü finansman hizmetinizi şartlarına uymanız halinde değerlendirme şansınız var.
  • Kuveyt Türk: Her türlü kredi imkanını özel finansman seçenekleri ile sunmalarının yanında farklı kart seçenekleri, hesapları ile birlikte insanlara sunuyorlar.

Bu 5 bankanın tamamından faizsiz kredi seçenekleri üzerinden yararlanarak değerlendirme şansınız var. Bu bankalar faiz almak yerine katılım payı alıyor ve bu payı müşterilerine belirli şartlara göre sağlayarak, bankacılık hizmetini faizsiz olarak sunuyor.

Faizsiz Kredi Hesaplama

Faizsiz bankacılık hizmeti veren bu şirketler çalışmalarını kar ve zarar prensibi üzerinden sağlıyor. Özel bir fonlama ile karşılığı olmadan hiçbir finansman desteği sunmuyorlar. BDDK tarafından özel olarak belirlenen kurallar çerçevesinde hizmetlerini sunuyorlar. İslami kurallarla hizmetlerini ülkemizde bu konuya dikkat eden kişilere sunmaları ile dikkat çekiyorlar.

Faizsiz Kredi Başvurusu

Faizsiz konut kredisi almak istiyorsanız öncelikle bu bankaların sunmakta olduğu kredi hizmetlerine ve kredi fırsatlarına bakmanız gerekiyor. Bu hizmetlerin hesaplanması diğer bankalara göre biraz daha farklı oluyor. Hesaplama sonrasında istediğinizi alacağınız belirlendikten sonra ilerlemek daha kolay oluyor.

Yapmanız gereken işlem bunu belirlemek ve ardından istediğiniz bankaya giderek faizsiz kredi başvurusunu yapmak olacaktır. Bu başvuruyu yaparken sizden bir karşılık istiyorlar. Bunu sağladıktan sonra banka tarafından gerekli inceleme yapılarak sizlere bunu değerlendirme şansı sunuyorlar.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × 4 =