Faturalı Hatta Kredi (1 Saat İçinde 20 Bin TL)

Ekonomik şartlardan dolayı insanların yeni finansman arayışlarına girdiği bilinmektedir. Ancak, düşük kredi notu başta olmak üzere kara listede veya icralık olma gibi sebeplerden dolayı insanların kredi alamadıkları aşikardır. Bu yüzden, finansman bulmak adına yepyeni arayışlara girilir.

birevim peşinatsız ev

Kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi alamayan vatandaşların imdadına Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi operatör firmaları yetişmektedir. Bir başka deyişle, faturalı hat sahipleri istedikleri takdirde kredi de alabilirler. Ancak, bahsettiğimiz bu yöntemin gerçekten de var olup olmadığı bilinmemektedir. Bir başka deyişle, bu tür haberlerin en azından şu aşamada asılsız olduğunu dile getirmeliyiz.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Kredi notu düşük veya sicili bozuk olan vatandaşların acil para bulması gerektiği hallerde devreye alternatif yöntemler girmektedir. Faturalı hatlar üzerinden kredi almak; daha önce de söylediğimiz gibi en azından şu aşamada mümkün değildir. Ancak, ihtiyaç sahiplerinin faydalanabileceği farklı bir yöntem bulunmaktadır. Faturalı hatlara borç transferi; birçok kişinin faydalanmayı düşündüğü ve şartlarını merak ettiği bir yöntemdir. Türkiye’deki üç operatör firmasının faturalı hatlar için uygulamış olduğu faturaya yansıtılan ek cihaz ücreti sistemi sayesinde 7 bin TL’ye kadar cep telefonu almak isteyenlerin imdadına yetişilmektedir. Bir başka deyişle, yüksek tutarlarda alınan cep telefonları bozdurulmaktadır. 12 aya kadar taksit imkanı bulunur. Bu sayede, tüketicilerin acil nakit ihtiyacı karşılanacaktır.

Faturalı Hatta Kredi Yöntemi ile Nasıl Telefon Satılır?

Faturalı hat üzerinden kredi yöntemiyle telefon satmanın iki farklı yöntemi bulunur. İsteyenler kendi faturalarını göstererek telefon alabilir ve bunu satabilirler. Bunun yanı sıra, danışmanlık firmalarına yapılan başvurular ile beraber işlem firmaya yaptırılır ve telefonu nakit paraya çevirmek mümkün olabilir. Bu iki yöntem sayesinde tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılaması mümkündür. Ancak, işlemi danışmanlık firmasına yaptırmayı düşünenler firmaya hizmet bedeli ödemek ile yükümlüdür.

Faturaya kredi çekenler; ancak zararına satış yaparak acil para ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Tahmin edebileceğiniz üzere satın almış olduğunuz bir sıfır akıllı telefonu; ikinci el statüsünde başkasına sattığınız takdirde zararına satış yaparsınız. 12 bin TL tutarındaki bir telefon için 11 bin 500 TL gibi bir rakam verilir. Bir başka deyişle, 500 TL zararınız olur.

Faturalı Hatlara Kredi Yöntemi Güvenilir Mi?

Faturalı hat üzerinden ek cihaz satın alarak acil nakit paraya dönüştürmek isteyenlerin aşağıdaki şartları sağlaması gerekir!

  • Kişinin adına kayıtlı hat olması ve en az altı aydır kullanılıyor olması
  • İki yıl aynı faturanın kullanılması
  • İki yıl ev ve iş telefon aboneliğinin olması
  • İki yıl ve üzeri internet aboneliğinin bulunması

Bunun yanı sıra, operatörden cihaz almak isteyenlerin kredi notu en az 1300 olmalıdır. Bu işlem; ancak üç operatör üzerinden ve sözleşmeli olarak yapıldığı takdirde güvenilirdir. Aksi takdirde, dolandırıcılık sorunuyla karşı karşıya kalınabilir.

birevim
Paylaş

2 Comments

  1. Sevim Acar Reply

    Bence operatörler bu kadar yüksek rakamlar vermezler, şu an Turkcell Paycell ile kredi kartı gibi bir sistem yapıyor ama 20.000 TL gibi yüksek rakamlar vermiyor

  2. Burak Koç Reply

    Bu tür durumlarda bence ilk operatör servisiyle görüşmeliyiz yani faturalı hatta 20.000 tl kredi vermeleri çok zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

one × three =