Fuzulev Nedir? Fuzulev İçin Şikâyet Var Mı?

Günümüzde gayrimenkul sahibi olunabilmesi için tercih edilebilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Son zamanlarda peşinatsız ve ara ödemesiz olduğu için Fuzulev en çok tercih edilen ev alma yöntemleri arasında ilk sırlarda yerini korumaktadır. Peki, talep sayısı oldukça fazla olan Fuzulev nedir?

Fuzulev Ev Alma Yöntemleri

Ev alımlarında bireyler genellikle taksitli sistemlerden yararlanmak zorunda kalmaktadır. Bunun yanı sıra taksit ödemelerinden önce ev fiyatlarının bir kısmı peşin olarak da istenmektedir. Ancak Fuzulev sistemi bu şekilde işlememektedir. Kişiler peşinat ödemeden altın günü mantığı ile evlerine sahip olabilmektedir.

Fuzulev sistemi içerisinde bireyler belli gruplara dâhil edilmektedir. Her grup kendi içerisinde yardımlaşarak grup içerisinde yer alan kişilerin tamamı ev sahibi olabilmektedir. Böylece bireyler bankalardan kredi çekmek zorunda da kalmamaktadır. Grupta bulunan kişiler sıraları kendilerine geldiğinde taksitlerini ödeyerek sistemin dönmesini sağlamaktadır. Ev alma sırası ise yapılan çekilişler neticesinde belli olmaktadır. Kişiler şanslarına göre ilk taksitlerini ödemelerinin hemen ardından da evlerine sahip olabilmektedir.

Fuzulev Şubeleri

Fuzulev, bahsedildiği üzere son zamanlarda talep oranı giderek artan sistemlerden birini oluşturmaktadır. Buna bağlı olarak Fuzulev şubeleri de sürekli artış göstermektedir. Yapılan son güncellemelerden sonra şubelerin ülkemiz sınırları içerisinde yirmi bir ile ulaştığını göstermektedir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere; Bursa, Afyon, Gaziantep, Samsun ve Adana gibi şehirlerde de Fuzulev bayileri yer almaktadır. Bayilerin taleplere ya da sistemin hizmet politikalarına göre giderek artacağı da edilen tahminler arasında bulunmaktadır.

Fuzulev Şikâyet ve Yorumları

Ev alım yöntemlerinden biri olan Fuzulev yorumları genel kapsamda pozitif içeriklerden meydana gelmektedir. Bu durumda öncelikle sistemin faizlerden arındırılmış olmasının etkisi büyüktür. Üstelik kişiler istedikleri ya da mecbur kaldıkları durumlarda sistemden ayrılabilmektedir. Ayrılmalar sonrasında organizasyon için ödenmiş olan rakamlar hariç tutulmak üzere, bireylere geri ödemeler de yapılmaktadır. Yorumların pozitif olmasında kişilerin taksit rakamlarını bütçelerine göre ayarlayabilmeleri de etkilidir. Böylelikle kişiler hayal ettikleri evlere tahmin ettiklerinden daha kısa sürede kavuşarak yaşamlarına devam edebilmektedir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir