Garanti Bankası Ekspertiz Ücreti

Garanti bankası ülkemizin kısa sürede dünya bankaları arasında yer almayı başarmış bankalarından biridir. Garanti Bankasını diğer bankalardan ayıran birkaç özelliğe göz atarsak;

birevim peşinatsız ev

  • Yatırımcı ilişkiler,
  • Sürdürebilirlik,

İşte bu iki nokta sebebi ile Garanti Bankası sizin yatırımlarınızı en iyi şekilde korumaya gayret etmektedir. Yatırımcı ilişkileri konusunda özenli olan banka kredi kullanımlarınızda sizi ve onbinlerce müşterinin sorumluluğu ile kendi yatırımlarını düşünerek dikkatli adımlar atmaktadır.  Eğer kredi kullandıracaksa mutlaka uzman incelemesi raporu hazırlatacaktır.  Bu konuda uzman anlaşmalı kurumlar bulunmaktadır.

Garanti bankası uzman incelemesi ücretleri sizin yatırımınızı da korumak adına alınmaktadır.

Garanti Bankası Ekspertiz Ücreti Nedir?

Garanti Bankası uzman incelemesi ücretlerinden önce hangi konularda ekspertize ihtiyacınız var;  arsadan tarımsal işletmelere, tatil köylerinden dairelere her türlü mülkün kredi kullanımı için ekspertiz ücreti gereklidir.

Garanti Bankası ekspertiz ücretleri piyasada diğer bankalar ile karşılaştırıldığında oldukça düşüktür.  Elbette mülkün durumuna, metrekaresine vb. fiyat değişebilir.  Ancak örneğin 100.000 Türk lirası piyasa değeri olan bir konut için eksper ücreti 550 Türk lirasıdır.

Elbette size eksper ücretlerinde farklılık olabileceğini söyledik; Nasıl mı?  Onu da örneklendirelim;  120 ay vade ile 100.000 Türk lira tutarlı yüzde yüz kredi mortgage paketinde eksper ücreti 1100 Türk lirası olacaktır.  Garanti Bankası eksper ücretleri için uzman müşteri temsilcinizden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Size neden bir ekspertiz değerlendirmesine ihtiyacınız olduğunu birkaç soru-cevap ile yanıtlamaya çalışacağız;

  • Mülk ekspertizi nedir?

Mülk ekspertizi semtin verilerine dayanarak, mülkün metrekaresi gibi değerlendirmeler göz önüne alınarak mülke belirlenen değerdir.

  • Neden bir ekspertiz raporuna ihtiyacım var?

Bankadan ne kadar borç alabileceğinizin belirlenebilmesi için teminat değeri önemlidir.  Mülkün değerinin belirlenmesi bu yüzden önemlidir.  Herhangi bir sorunda mülkün değeri bankanın zarar etmesine engel olacaktır.

  • Bir değerlendirme ne kadar sürer?

Değerlendirme mülkün büyüklüğünden bulunduğu noktaya kadar birçok kriter göz önüne alındığından 1 gün ile 1 hafta arasında değişen bir takvime sahip olabilir.

  • Evimin değerini artırmak için ne yapabilirim?

Bir evin değerini bilmek, bir bilimden çok bir sanattır. Ancak, diğerlerinden daha fazla dikkat etmeniz gereken odalar var. Genel kural mutfak ve banyoların en büyük yatırım getirisine sahip olmalarıdır. Üst düzey tuvaletler veya pahalı ortam odaları gibi son derece bireyselleştirilmiş kaplamaların daha düşük getirileri vardır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

10 + five =