Gayrimenkul Fiyatlarında Artış Yaşanacak

Kuzu Grubun Yönetim Kurulu Üyesi olan Özen Kuzu’nun yaptığı açıklamalar dikkat çekti. Özen Kuzu’nun yaptığı açıklamalarda dolar ve TL üzerindeki değer kaybının inşaat maliyetlerini düşüreceğini buna rağmen konut fiyatlarında düşüş beklenmediğini açıkladı. Bundan sonra aksine konut fiyatlarında artış başlayacak ve her firma projesi bazında yükselişe gidecektir” şeklinde konuştu. Yaklaşık 2 yıldan beri dövizin yükselişi kendilerinin finanse ederek artışı ötelediklerini dile getiren Özen Kuzu yeni yapılan projelerde artış yaşanabileceğini ifade etti. Konut fiyatlarının şu an düşük olması nedeniyle konut sahibi olmak isteyenler en uygun konut kredisi sahibi olarak konut sahibi olabilecekler.

birevim peşinatsız ev

Körfez Ülkeleri Yatırımlarını Artırabilir

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Expo Turkey by Qatar’da AA muhabirine yapılan açıklamalarda Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığının yapılan fuarla dünya sahnesine çıktığını, iki ülkenin de ekonomik ilişkilerini güçlendirmek ve bölgede etkin ticari güç amacıyla bir arada olduklarını söyledi. Borsa İstanbul’un getirilerini yatırımcıyla paylaşabilecekleri modeller üzerindeki çalışmalarını pozitif olarak değerlendirdiklerini ifade eden Özen Kuzu “Dünya ve Avrupa’daki örneklere baktığımızda bizimde böyle projeler yapmamız güzel. Bu projeleri halka indirgeyebilirsek hem vatandaş hem de Borsa nezdinde getirisi yüksek olur” şeklinde açıklamalar yaptı. Referandum sürecinin sonuçlanması Körfez ülkelerindeki yatırımcıları da sevindirdiğini, bundan sonrasının daha iyi olacağını, körfez ülkeleri yatırımcıların referandum ardından yatırımlarını artırmaya karar verdiklerini söyledi. Özen Kuzu, İstanbul’daki konut fiyatlarının olması gerekenin altında olduğunu, emsal kentlerle karşılaştırıldığında İstanbul’da fiyatların düşük olduğunu belirtti. Bunun nedeni olarak ülkemizin son yıllarda yaşadığı olaylar olduğuna dikkat çeken Kuzu, İstanbul’un dünyanın en önemli kenti olduğunu ve geleceğinin çok parlak olduğunu, Avrupa ve Körfez ülkelerinin çekim merkezi olduğunu sözlerine ekledi.

Kuzu Gruptan İki Yeni Proje Geliyor

Kuzu sözlerine gayrimenkulün en çok kazandıran yatırım aracı olarak devam ettiğini, % 100 – 200 değer kazandıracak yerler olduğunu ve bu sebeple gayrimenkulün yatırımcılar için cazip olmaya devam ettiğini de dile getirdi. Kuzu Grup olarak 2018’e iki yeni projelerinin olduğunu, biri konut, diğeri AVM ve rezidanstan meydana gelen karma projenin hayata geçirileceğini ekledi. Faizlerin düşük olduğu dönem içinde yeni başlayacak olan projelerden veya ikinci el konut satışlarından uygun konut kredisi kullanarak, kazandıran gayrimenkullerden satın alınabilir.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

nineteen − 4 =