Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hisseleri Kampanya Haberi ile Yükseldi

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) hisseleri, emlak kampanyası haberlerinden sonra yükselişe geçti. ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası ile yüzde 1,2 değer kazanan hisseler, Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

birevim peşinatsız ev

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un önceki gün açıkladığı ‘ Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyası ile GYO hisseleri de yükselişine devam ediyor. Kampanya haberlerinin ardından yüzde 2,26 yükselişin ardından, 1,2 dolayılarında artışa devam etti.

Bakan Kurum’un kampanya ile ilgili olarak, projelerin satış fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılacağını ve aylık yüzde 0,98 vade farkı uygulanacağını açıklamasının ardından, banka ve kefil olmadan taksitlendirme yoluna gidileceğini duyurdu. 29 Ağustos’da başlayan kampanya 31 Ekim tarihine kadar devam edecek. Bakan Kurum, “Bu peşinatla alakalı, bugün dövizde veya altında yatırımını değerlendiren vatandaşımızla alakalı şöyle bir durum söz konusu. Altını ve dövizi bugünkü kurdan neyse bu kur bir kenara koyulacak ve süreç içerisinde diyelim ki dövize ve altına artış geldi, bu artış kadar daire fiyatından bedel düşülecek. Dolayısıyla hiç kimsenin şu saatte dövizini, altınını kenarda tutmasını gerektiren bir durum söz konusu değil.” şeklinde konuştu.

Tüm bu gelişmelerin ardından Emlak GYO hisseleri yüzde 1,1, Torunlar GYO yüzde 3,3 değer kazandı. İşlem gören 33 gayrimenkul şirketinden yalnızca 3’ü değer kaybetti. 21 gayrimenkul şirketi ise değer kazandı.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

twelve − seven =