Halkbank Ekspertiz Ücreti

Evrensel bankacılığın tüm gereklerini yerine KOBİ bankası, bu sosyal sorumluluk bilinci ile

birevim peşinatsız ev

 • Tüm bankacılık hizmetlerini etkin olarak uygulamak,
 • Hissedarlarına, müşterilerine ve çalışanlarına katma değer yaratmak,
 • Bankacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunmak,
 • Sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunmak,
 • Bölgede ve dünyada bankacılığında saygın bir yer edinme konularında hedefleri doğrultusunda ilerlemektedir.

Halk bank ekspertiz ücretleri 1100 Türk lirasından başlıyor. Ancak ekspertiz yatırımınızı korumak için olmazsa olmaz yapmanız gereken işlemlerdendir. Eğer satın aldığınız mülkü satmak isterseniz ekspertiz raporu sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Halk bank kredi kullandığınızda ekstra halk bank ekspertiz ücreti formunu imzalatmaktadır. Müşteri odaklı çalışan bankanın verimlilik, şeffaflık ve sosyal sorumluluk bilinci diğer bankalardan kendisini ayıran özelliklerindendir.

Tahsis Ücreti : Başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır. (Hesaplamada 275,00 TL olarak alınmıştır.)
Ekspertiz Ücreti : Başlangıçta bir defa 1100 TL.
Taşınmaz Rehin Ücreti : Başlangıçta bir defa 214,76 TL.

Halk bank Ekspertiz Ücreti Nedir?

Halk bank ekspertiz ücretleri az önce bahsettiğimiz gibi mülkün metrekaresi gibi birçok kritere göre belirlenmektedir.

Halk bank ekspertiz ücretleri ev kredisi için; ortalama 650 Türk lirası kadardır. Elbette başvuru sırasında sizden detaylı bilgiyi alan müşteri hizmetleri uzmanı sizi bilgilendirecektir.

Halk bank ekspertiz ücretlerini anlaşmalı olduğu ekspertiz firmaları ile birlikte belirler. Elbette tüm bankalar özellikle dünya bankalarının ortak sistemine göre davranmaktadır.

Kredinin teminatı olan mülkün değerini ölçmek ilerde banka açısından riski en aza indirgemektedir.  Her bankada standart olan ekspertiz talep formunu kredi kullanım evrakları ile birlikte imzalamanız gerekiyor.

Bankalar ile işbirliği içinde yapacağınız yatırım sizi güvence altına alır.  Çünkü her riski sizin adınıza düşünen uzman bir kadro ve anlaşmalı kurumları mevcuttur.

Ekspertiz firmaları müşterilerine ve müşterilerinin müşterilerine danışmanlık hizmeti konusunda destek verir.  Yatırım amaçlarınıza yönelik gayrimenkul değerlendirme, proje, ekspertiz hizmetleri ile sizi ve yatırımınızı güvence altına alır.

Ekspertiz değerlendirmesinde öncelikle hangi durumlar göz önünde bulundurulur;

Ekspertiz Uzmanının Yol Haritası Nedir?

 • Bir mülkün dış durumunu belirler,
 • Mülkün içini analiz eder,
 • Bodrum katı veya yüzme havuzu gibi detaylara dikkat eder,
 • Güvenlik ile ilgili bir sorun var mı, araştırır.

Değerlendirici, ev hakkında bilgi topladıktan sonra, tahminde bulunmak için bölgedeki benzer evlerle karşılaştırır. Gayrimenkul analisti veya başka bir deyişle emlak eksperi için güçlü analitik, eleştirel düşünme ve yazma becerilerine sahip olmak şarttır.

birevim
Paylaş

5 Comments

 1. Filiz Yüksel Reply

  Halkbank son zamanlarda diğer devlet bankalarına göre daha çok müşteri odaklı çalışan bir banka oldu. Ekspertiz ücretleri de bizleri yormayacak dereceden bence 🙂

 2. Tuğba Acar Reply

  Bu yılki fiyatlarıda değişmedi sanırım, geçen gün ipotekli kredi için ekspertiz hizmeti aldık ve fiyatlar 2019 fiyatlarından geçerli kılınmıştı

 3. Müge Özcan Reply

  Halkbank, pandemi de vatandaşın en çok sevdiği banka oldu diyebiliriz. Ben halkbankın eski müşterisiyim ve ekspertiz hizmetlerini 2-3 iş gününde bitiriyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

five − two =