HalkBank Konut Kredisi Hesaplama

Bizlerin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda yaşamımız devam eder, bu ihtiyaçlarımız doğrultusunda olan hedeflerimizi gerçekleştirmek için çok büyük çabalar sarf ederiz. Tabii bazı ihtiyaçlar farklılık gösterebilir, bu farklılıkları da zaman mevhumu belirler. Bazıları ise bizim genlerimize olan ihtiyaçlarıdır ve bu ihtiyaçların biride barınabilme ihtiyacıdır, fakat zamanla şekil değişikliği göstermiştir. Bunun değişikliğin son adı ise “konut” tur. İnsanoğlu ilk çağdan itibaren farklı şekillerde yaşamını sürdürdüğü için, sığınma ihtiyacını karşılama da değişiklik göstermiştir. Örneğin; ilk insanlar mağarada, biraz daha sonrası barakada, biraz daha sonrası doğa da bulunan malzemeler ile yapılan evlerle, şimdi ise biliminde yardımıyla teknoloji ve doğal maddelerin birleşimiyle yapılan konutlardır.

birevim peşinatsız ev

Bizler Nasıl Konut Sahibi Olabiliriz?

Özellikle son yıllarda birçok şey sahibi olmak bir hayli zorlaştı, neticesinde yaşamımızda bulunan birçok şey günden güne pahalılaşıyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri kalabalıklaşan ve nüfus artışı yaşanan şehirlerde arz-talep ilişkisi, ikincisi yüksek maaş alamama, üçüncüsü ise aldığımız maaş ile hayatımızda geçim sıkıntımızdan dolayı birikim yapamayacak derecede sürdürmek geliyor. Ancak bu nakit birikimi olmazken sizler bir şeyi unutuyorsunuz. O da tabii ki Konut Kredisi avantajı, düşünsenize her ay kenara attığınız parayı kiraya veriyorsunuz. Oh ne yazık! Bundan kurtulmak için sizleri düşünen Halk Bank Konut Kredisi var. Bu konuda Halk Bank tercihi sizlerin hayatınızda tahmin edemeyeceğiniz hedeflere ulaşmanızda bile vesile olabilecek. Neticesinde insan kendine ait bir evi, konutu olduğu zaman kendini daha güvende hissedecek ve kolayca diğer hedefleri için adım atacaktır.

Konut Kredisi Limiti Var mı?

Konut kredisi limiti, sizlerin belirlemiş olduğu ev ile de çok alakalıdır. Neticesinde banka 200.000 Türk Lirası olan konut için 500.000 Türk Lirası Konut kredisi vermek istemez. Bu durum hem bankayı hem sizi zora sokacaktır. Kredi limiti sizin puanlarınızla da alakalı olacaktır. Bankaya işlem yapmak için T.C kimlik no bilgileriniz, maaş bordronuz gibi bilgi verme durumunda sizlerin de kredi çekebilme puanı olasılığınız ortaya çıkacaktır.

Konut Kredisi Hesabı Nasıl Yapılır?

Evet, karar verdiniz ve konut sahibi olmak istediniz bunun içinde bankaya başvurdunuz, tabii en çok merak edilecek soru bize çıkabilecek kredi notu ne kadar olacaktır ve nasıl geri ödemesi olacaktır yani kısacası Halk bankası Konut Kredisi hesabı nasıl yapılmaktadır örnek verelim; Şuan 200.000 Türk Lirası kredi talebinde bulundunuz. Halk bankasının şu anlık faiz oranında sabitleme durumunu göze alırsak aylık vadedeki faiz oranı 1 aydan 120 aya kadar değişmeksizin %1.38 dır. Bu durumda 120 aylık vadeli kredi çekerseniz Aylık ödemeniz 3.428.94 Türk Lirası olacak ve geri ödeme tutarınızın toplamı ise 411.472.80 Türk Lirası olacaktır. Bizlerden sizlere ufak bir tavsiye, vadeyi ne kadar az tutarsanız geri ödeme tutarınız bir o kadar az olacaktır.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

9 − 2 =