Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin Beş Dakika Yeter

Kiracı olmanın zorluklarından kurtulmanın yanı sıra bir de kendi eviniz olduğunda istediğiniz gibi tasarlayabilir ve hayallerinize uygun bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Eski zamanlarda bu hayale ulaşabilmek için çok uzun yıllar geçmesi ve hayat standartlarınızı düşürmeniz gerekliydi. Ancak günümüzde Uygun Konut Kredisi imkanıyla anında konut sahibi olabilirsiniz. Üstelik herkesin bütçesine uygun olanakların sunulmasıyla birlikte yaşam kalitenizden ödün vermenize de gerek kalmamaktadır. Tüketicilere zorluk olmaması için bankalar çok sayıda alternatif sunarak, kira öder gibi gayrimenkul sahibi olmanıza destek olmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken satın almayı planladığınız konutun tapu fotokopisi ile başvurmak. Geriye sadece uygulanması gereken prosedürler kalmakta ve bankalar size uygun şekilde yönlendirmeler yapmaktadır. Böylece zaman kaybetmeden ve kolayca hayallerinize ulaşabilirsiniz.

birevim peşinatsız ev

Kredi Başvurularında Bilirkişi Raporu Ne Demektir?

Konut Kredisi Haberleri ile sürekli olarak duymakta olduğunuz bilirkişi raporları, bankanın anlaşmalı uzman kişilerinin görüşlerinin yer aldığı fizibilite sonuçlarıdır. Yani satın almayı düşündüğünüz evin depreme dayanıklılık oranı, tadilat durumu, hisse payı ve konumu gibi bilgilerin yer aldığı bir araştırmadır. Hangi bankaya giderseniz gidin mutlaka bu ön inceleme sürecinin olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Ancak bu ekspertiz ücretleri borç almak isteyen tüketiciler tarafından ödenmektedir. Bu sebeple öncelikle hangi finans kurumunu tercih edeceğinizi belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü başka bir firmaya ait bu belge diğer bankalar tarafından kabul edilmemektedir.

Banka Araştırmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer finans kurumlarından borç talep etmekteyseniz öncelikle arama motorlarında yer alan kredi hesaplama yöntemi ile ortalama fiyat çıkartmalısınız. Konut Kredisi Faizleri her kuruma göre farklılık göstermekte olup buna ek olarak ödeme seçenekleri de birbirinden farklı olabilmektedir. Örneğin gelir durumunuzda sürekli bir artış yaşanmaktaysa size en uygun geri ödeme şekli artarak devam eden taksit tutarlarıdır. Buna ek olarak ara ödemeli, esnek veya azalan taksitler gibi alternatifler de yer almaktadır. Yani kredi kullanmadan önce kendi bütçe planınızı dikkatlice belirlemeniz size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Böylelikle taksit ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamaz ve bütçenizi zorlamadan ev sahibi olabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

eight + 19 =