Her Türlü İhtiyaca Uygun Konut Türleri

Zamanımızın büyük bir bölümünü geçirmiş olduğumuz konutların size uygun olmasını istersiniz. Geniş bir aileniz varsa ona uygun veya tek başınıza yaşıyorsanız alanı daha rahat kullanabileceğiniz konut türünü tercih etmeyi istersiniz. Sadece barınma ihtiyacını karşılamak sizin için yeterli bir kıstas artık kabul edilmemektedir. Alacağınız konutun size uygun olması gerektiğini es geçmeyerek en uygun konut türüne yönelmeniz gerekir.

birevim peşinatsız ev

Konut türleri arasında yalı, köşk, rezidans, malikane, villa ve apartman şeklinde sıralanır. Bunların hepsinin kendi içerisinde ayrıldıkları noktalar vardır. Ama temel olarak başlıkları bu şekilde sıralayabiliriz.

Konut Türleri ve Özellikleri

Konut türlerini yukarıda sıraladık şimdiyse bu türlerin özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışarak tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalara değinelim.

Yalı

Yalı, konut türleri arasında en pahalı olanlarından birisidir. Bu evler iki veya üç katlı olup denize sınıf olan konutlara verilen isimdir. En iyi örnekleri İstanbul Boğazında yer alanlardır.

Köşk

Köşk, metrekaresi büyük olan ve bahçe içerisinde olan bir yerdir. Bu yapılar iki veya üç katlı olabilmektedir. Genelde ahşap malzeme kullanılarak inşa edilmektedir.

Rezidans

Rezidans, şehir merkezinde bulunan ve önemli görevlerde olan insanların oturması için inşa edilen yapılardır. Son teknoloji kullanılarak inşa edilen yapıların içerisinde birçok hizmette sunulmaktadır. Güvenlik, resepsiyon, sosyal olanaklar ve temizlik hizmeti sunulur.

Malikane

Malikane, gösterişli ve çok büyük alanlara sahip yapılardır. Çok sayıda odası bulunan, iş adamların sahip olduğu ve çok farklı bölümleri içerisinde bulunan yapılara verilen isimlerdir.

Villa

Villa, kent dışında, bahçesi olan, müstakil ve içerisinde havuz ve bahçesi bulunan yapılara verilen isimlerdir. Özel peyzaj çalışması olan bahçeli yapılardır ve modern bir mimariye sahiptir.

Apartman

Günümüzde en çok kullanılan ve en çok tercih edilen yapılardır. Apartman uygun fiyatları ile tüm bütçelere hitap etmektedir. 1+0’dan başlayarak 5+1 seçeneğine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yapıların daha lüks olanlarına rezidans denilmektedir. Çok katlıdır ve içerisinde binlerce insan aynı anda barınabilmektedir. Konut türleri arasında en çok inşa edilen olarak bilinir.

birevim
Paylaş

5 Comments

  1. Demet Aslan Reply

    Günümüzde artık her bütçeye uygun daireler var, fiyat aralığına göre kalite standartıda değişiyor tabi ki 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × two =