İhtiyaç Kredi Vadeleri Uzayacak mı?

Para bizler için çok önemli hale geldi. Son dönemlerde ise değerlendirmeler ve fırsatlar bizlerin önüne birçok farklı fırsat çıkarmaktadır, özellikle bankalar ise ihtiyaçlarımızı tahmin eder ön görür ve vadeli ihtiyaç kredisi temin etmemizde yardımcı olurlar. Son dönemlerde maalesef halde çok parlak olmayınca, insanlar ister istemez ihtiyaç kredisi vadelerinin uzamalarını merak etmektedirler.

birevim peşinatsız ev

Gelin Bunu Basit ve Açık Bir Şekilde İnceleyelim

Son zamanlarda müşteriler, gerek araba, gerek ev ya da gerek ihtiyaçlarını gidermek adına bankalardan net ve ciddi bir şekilde maddi destek almaktadırlar. Ülkemizde de araba ve konut kredilerine de rakamların bir hayli yüksek olmasından dolayı oldukça fazla bir talep vardır. Her banka çeşit çeşit, faiz yöntemleriyle hizmet vermesinden dolayı başvuru evrakları da doğal olarak farklılık gösterebilmektedir. Tercihe göre belirlenen uzun zamanlı krediler için ödemelerini birçok müşteri için, son derece olumsuz açıdan zararla karşılanması da geçmiş zamanlarda karşımıza çıkan bir durumdur. Müşteriler uzun zamanlı borçlanmanın hemen akabinde, maalesef birikim yapamayacak duruma gelir ve uzun vadede geri ödeme rahatlığına adeta bir ilizyon gibi aldanır ve oldukça yüksek tutarda borçların altına tuhaf bir şekilde girmektedirler. Bu problemden ötürü, pek çok işletme de maddi güçlüklerden ötürü iflas bayrağını göndere çekmiş olur.

Birevim İle Kredisiz Ev Alma Fırsatı

En Çok Merak Edilen Soru İse; Bu Kargaşada İhtiyaç Kredi Vadesi Uzayacak mı?

Türkiye’mizde BDDK’nın bizlere bildirmiş olduğu prosedürler neticesinde, hizmet veren bankalar faaliyetlerine devam ederler. Bankalar gerek taşıt veya gerek ihtiyaç kredilerinden en fazla 48 aya kadar vade hizmeti sağlayabilmektedirler. Önceki dönemlerde taşıt ve ihtiyaç kredileri için vade sayısı net olarak 72 ay olarak belirtilmişti,ancak bu durumda vatandaşların büyük borçlar ve uzun dönemde meydana gelen olumsuzluklardan ötürü mecburi olarak, problem çıkmasına karşın önlem gereği 48 aya indirilmiştir. Bir dönem ise çok daha az olan 36 aya kadar düşürülen vade sayısı, tekrar 48 aya yükseltilmiştir. Bunun sebebi ise; bizlerin müşteri olarak kredi başvurularının hızlı bir şekilde düşmesinden ötürüdür. Bunun yanı sıra ihtiyaç duymuş olduğumuz ev kredilerinde de taksit miktarları çoğaltılarak ev satışlarının hareketlendirilmesi hedeflenmiştir. Geçmiş yıllarda maksimum olarak 120 ay vade yapılan konut kredileri, dönemimizde ise 240 aya kadar yükseltilerek taksitlendirme imkânına getirilmiştir. Bunun yanında ise vade sayınız ne kadar çoğalırsa, ödeyeceğiniz faiz oranı da o kadar doğal olarak artış gösterecektir.

Basitçe Özetlemek Gerekirse

Anlayacağınız imkânlarınız doğrultusunda bankalar sizlere neredeyse sınırsız tolerans tanımaktadırlar, bunların yanı sıra sizlerin sadece yapacağı ayağını yorganına göre uzat, deyimine dikkat etmeniz olacaktır. Çünkü çekmiş olduğunuz ihtiyaç kredisi net olarak sizlerin gerçek ihtiyaç gereği kredisi olmak zorundadır.Yoksa sizlerin hesap yapamama durumunda her şeyinizi başınıza yıkabilirsiniz, lütfen dikkatli olun ve hesaplarınızı ödemelerinizi net bir şekilde belli edin.

Dilerseniz kredisiz ev ve araba almak için faizsiz finansman sistemini de araştırabilirsiniz.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

3 × five =