İhtiyaç Kredisi Hesaplama, İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İnsanlar hayatları boyunca hep hedef koyarak yaşarlar. Bu hedeflerden birçoğu ihtiyacını görebilme ve zevk olarak ayrılmaktadır, ancak son dönemlerde bizim zevk olarak görebileceklerimiz ihtiyaç, ihtiyaç olarak görebileceklerimiz de zevk haline gelmiştir. Tabii ki bu kişilerin vizyonları veya durumlarına göre de değişkenlik göstermektedir, ancak şöyle bir gerçek vardır ki hedef ne olursa olsun nakit para birikimi yapmak bir hayli zor hale geldi.

birevim peşinatsız ev

Para Birikimi Yapmak Neden Zorlaştı?

İhtiyaç için para birikimi yapmak çok zorlaştı nedeni ise; dünyada artan nüfus, azalan kaynaklar bunların üstüne bir de tüm dünyayı olumsuz anlamda etkisi altına alan Korona virüs pandemisi kasıp kavurmaktadır, durum da böyle olunca hem insanlar nakit para bulmakta zorluk çekiyor, çünkü işler durdu. Hem insanlar para harcamaya çekiniyor çünkü şartlar gelecek için nerelere gideceğimizi gösteremez hale geldi. Ama bizler kendimizden eminsek bu tarz problemlere çözüm bulmamız gerekecektir. Bunu da ihtiyaç kredisi ile yapabiliriz. İhtiyaç kredisi bu temel sorunu ortadan kaldıracaktır.

İhtiyaç Kredisini Nereden Talep Edebilirim?

İhtiyaç kredisi ancak bankalardan talep edilebilmektedir, tabii ki şartları bilmenizde fayda vardır, neticesinde bilmediğiniz bir yükün altına girmeniz sizlerin başını ağrıtabilir, bu yüzden de ihtiyaç kredisi hesaplamayı da net bir biçimde öğrenmeniz gerekir. Bu da ancak ihtiyaç kredisi talep ettiğiniz bankalar ile gerçekleşebilir. İhtiyaç kredisi talepleri ise gerek bankaya giderek, T.C kimlik kartınız fotokopisi, aylık maaş bordronuzun fotokopisi ve cep telefon numaranız ile talep edebilirsiniz. Gerekse bankaların kendi yapmış olduğu web üzerinden, aplikasyonlardan çeşitli bilgilerinizi vererek faydalanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Geldik en çok merak edilen soruya “ihtiyaç kredisi hesaplaması nasıl yapılır”. Neticesinde bir para alacaksınız ve bunun karşılığında aldığınız paradan fazla ödeme yapacaksınız. Bunun içine en doğal hakkınız olan ihtiyaç kredisi hesaplama sistemini iyice öğrenmeniz olacaktır. Tabii ki bu sistem bankadan bankaya değişir, örneğin; bir banka isteyeceğiniz tutarı ihtiyaç kredisinden fazla görür ve kabul etmez, diğeri ise rakam olarak ihtiyaç kredisini uygun görür ve kabul eder. Bir banka sizlerin geçmiş ödemelerinizi yetersiz bulur, diğeri yeterli bulup onaylar. Bir banka 1 sene vade yapar diğeri ise 3 sene seçeneği sunar. Bir banka yüksek faiz tutarı ister, diğeri ise daha düşük. Ancak buna ek farklı noktaları da vardır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplamadaki Farklılıklar Nelerdir?

İhtiyaç kredisi talep edildikten sonra ihtiyaç kredisi hesaplaması örneğin; 50.000 Türk Lirası ihtiyaç kredisine 12 ay vade ile %1.49 faiz alır 56.249.68 Türk Lirası olur Ancak 36 ay vade olursa sizden %1.44 faiz alır ve rakam 67.821.98 Türk Lirası olur. Nedeni ise ödeyeceğiniz para süreç olarak arttığında, ödeyeceğiniz faiz oranı düşmezse çok büyük farklılıklar ödeyebilirsiniz. Bu yüzden bankalar ihtiyaç kredisi hesaplamalarını daha dikkatli yaparlar.

birevim
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

three × 3 =