ING Bank Ekspertiz Ücreti

Paydaşlarının finansal geleceklerini en iyi şekilde yönetmeye gayret eden ING Bank uluslar arası hizmet kalitesi ile müşterilerine yüksek kalitede hizmet vermektedir. ING Bank bir bankada olması gereken şu özelliklere sahiptir;

birevim-reklam

 • Güven veren,
 • Mükemmel hizmet kalitesi sunan,
 • Akıllıca davranan,
 • Kararlı,
 • Duyarlı,
 • Ulaşılabilir…

Yukarıdaki şartları sağlayan bir bankadan kredi kullanmak sizi rahatlatacaktır.  Konut kredilerindeki kampanyaları en çok tercih edilen bankalar arasında yer almasına olanak sağlamıştır.  Yatırımını çalıştığı uzman incelemesi firmalarından aldığı gayrimenkul değerlendirme analizleri ile destekleyen ING Bank uzman incelemesi ücretleri sanılanın aksine mülkün değerine göre belirlenmektedir.   650 Türk lirasından başlayan ING Bank uzman incelemesi ücretleri için bir talep formu doldurmanız gerekiyor.  Sonrasında hem banka hem de sizin için satın almak istediğiniz mülk değerlendiriliyor.

ING Ekspertiz Ücretleri Nasıl Belirlenir?

ING Bank Ekspertiz Ücretleri belirlenirken anlaşmalı olduğu gayrimenkul değerlendirme şirketinin şartları değerlendirilir.  Daha önce de söylediğimiz gibi 650 Türk lirasından başlayan ING Bank Ekspertiz Ücretleri sağladığı fayda göz önüne alındığında oldukça uygun fiyatlıdır.

Ekspertiz ücretleri aslında 3 ana kritere göre belirlenir;

 • Bölgedeki benzer mülklerin son satışları,
 • Mülkün mevcut durumu,
 • Mahalle ve gelecekteki değere etkisi,

Bu terimler, birçok alıcı ve satıcının anlaması için zor olacak kadar belirsizdir. Ancak uzman eksper size mülk analizini birkaç gün içinde kolaylıkla çıkarabilir.

Değer biçen, değerini belirlemek için satış mülkünün mevcut durumunu değerlendirmelidir. Evde sağlık ve güvenlik sorunları olup olmadığını denetler. Herhangi bir ihlal veya risk nihai raporda belirtilecektir. Bunlar arasında eski kablolar, merdiven boyunca korkuluk eksikliği ve diğer birçok koşul olabilir. Ek olarak, değerlendirici evin genel tasarımını değerlendirecektir. Mahalledeki diğer insanlarla karşılaştırılabilir mi yoksa üstlerinde veya altlarında mı? Ciddi güncellenmesi gereken bir ev, yakın zamanda yenilenmiş olandan daha düşük bir değerlendirme değerine sahip olacaktır.

ING Bank gibi bankalar emlak eksperleri ile çalışarak uzman görüşüne sahip olurlar.  Zaman alan ve uzmanlık gerektiren emlak eksperliği için büyük bir donanıma ve tecrübeye sahip olmak gerekir.

Eksper size olası bir satış durumunda mülkün değerini raporladığı için sonra atacağınız adımlar için emlak uzman incelemesi raporu çok önemlidir.

birevim-reklam
Paylaş

4 Comments

 1. Bekir Çetin Reply

  INGBank özel bankalar arasında en ucuz fiyata eksper hizmeti sunan banka sanırım, fiyatları gerçekten düşükmüş

 2. Hale Özcan Reply

  ING bankla yıllar önce çalışmıştık, ekspertiz hizmetlerini denemedim ama bankacılık olarak biraz farklı çalışıyorlardı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir